کمبود پزشک شهرستان به دلیل کمبود جمعیت/سرشماری اینترنتی فرصتی مناسب برای سمیرم

معاون فرماندار سمیرم: با توجه به حضور عشایر در سمیرم، سرشماری اینترنتی یکی از فرصت های مناسب ایجاد شده برای شهرستان می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمیرم خبر، محمد رضا عسکریان در جلسه مشترک فرمانداری با مسئولین کافینت ها و شرکت های اینترنتی گفت: مرحله اول سرشماری نفوس و مسکن این دوره برخلاف سال های گذشته که تک مرحله ای و به صورت حضوری برگزار می شد به صورت اینترنتی از سوم لغایت ۲۴ مهرماه برگزار می شود.

عسکریان خاطر نشان کرد: جمعیت شهرستان سمیرم درسرشماری سال ۱۳۸۵ بیشتر از سال ۱۳۹۰ بوده و این نشان از منفی بودن رشد جمعیت در سمیرم می باشد و این منفی بودن رشد جمعیت امتیازی منفی برای سمیرم  دارد.

وی افزود: مسئولین کافینت ها باید باید با ورود به این موضوع در سرشماری اینترنتی تمام تلاش خود را انجام دهند و با دریافت حداقل هزینه برای ثبت نام، این برنامه را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

نماینده فرمانداری سمیرم در این جلسه هزینه ثبت نام در سرشمانی اینترنتی را یکی از موانع ثبت نام مردم دانست و از پیگیری های فرمانداری در جهت تامین بودجه جهت نیم بها سازی ثبت نام ها خبر داد.

عسکریان با اشاره به تخصیص بودجه شهرستان ها بر اساس جمعیت سرشماری شده در این برنامه گفت: متاسفانه سرشماری دستی کشور ما در آبان ماه انجام می گیرد که به جرات میتوان گفت در این فصل جمعیتی بالغ بر ۲۵ تا ۲۶ هزار نفر از کوچ نشینان سمیرم نقل مکان کرده اند و در استان ها و شهرستان های هم جوار سرشماری می شوند و این مهم باعث عدم تخصیص بودجه مناسب می گردد.

معاون فرماندار شهرستان سمیرم خاطر نشان کرد: تمامی اطلاعات و مدارک داده شده به ستاد سرشماری کشور کاملا محرمانه بوده و به هیچ یک از ادارات و ارگانها داده نخواهد شد اما با این وجود هنوز آمار دقیقی را نداریم و یکی از دلایل کمبود پزشک بیمارستان آمار پایین جمعیت می باشد.

عسکریان  تصریح کرد: برای ۱۶ مامور سرشمار مورد نیاز چیزی حدود ۲۴۰ نفر ثبت نام کرده اند که با درنظر گرفتن سوابق آنها در این برنامه و همچنین برگزاری آزمون مامورین را انتخاب خواهیم کرد.

  1. مرتضی گفت:

    به نظر شما واقعا” منطقیه که بگیم چون جمعیت کم هست پزشک و امکانات خیلی کم باید تعلق بگیره؟؟؟
    یعنی اگه فرض بگیریم جمعیت شهرستان کم کمش ۲۰۰۰۰ نفر رقم بخوره یدونه پزشک متخصص برای هرتخصص شهرستان نیاز نداره؟؟؟ یعنی اگه خدای نکرده یک نفر از جمعیت ۲۰۰۰۰ نفری شهرستان بر اثر تصادف دچارحادثه از ناحیه سر بشه بخاطرنبود یه دکتر متخصص مغز تا رسیدن به اصفهان یا شهرضا باید تلف بشه؟؟مسئولین بزرگواراستان خودتون بشین قاضی که چه جوابی برای اون یک نفردارید???
    آقایون بزرگوار خواهشا” با یک سری حرفهای بی استدلال حرف توی دهن مسئولین وبهونه دستشون ندید!!!؟؟
    از ماست که بر ماست!! به خودمون بیایم!

Go to TOP