اصغر سلیمی:

درگیر بودن خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی سبب بروز اعتیاد می‌شود

نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه مبارزه با اعتیاد فقط با تصویب لایحه و طرح و اقدامات فرهنگی حل نمی‌شود گفت: افسردگی و نبود شادی سبب بروز اعتیاد و گسترش دامنه آن می‌شود لذا باید در جهت شادی جامعه گام برداشت.

به گزارش تیم رصد به نقل از خبرگزاری دانشجو، اصغر سلیمی با اشاره به اینکه عملیاتی شدن برجام گامی به سوی کاهش اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی است، گفت: درگیر بودن خانواده‌ها با مشکلات اقتصادی و نبود اشتغال سبب بروز اعتیاد می‌شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: این رویکرد بسیار علمی و مناسب است ولی باید توجه داشت که مبارزه با اعتیاد فقط با تصویب لایحه و طرح و اقدامات فرهنگی حل نمی‌شود.

وی افزود: بیشترین مشکل که سبب بروز اعتیاد می‌شود در واقع بیکاری و عدم اشتغال است و این موضوع دغدغه رهبر معظم انقلاب، نمایندگان مجلس بوده که امیدواریم هرچه سریع‌تر به صورت جامع رفع بیکاری از جامعه صورت گیرد.

نماینده مردم سمیرم در اصفهان ادامه داد: چند سال است که به صورت سخت افزاری و نرم افزاری برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر اقدام کرده‌ایم ولی متأسفانه به نتیجه مطلوب نرسیده ایم. سن اعتیاد کاهش یافته و باید برای این موضوع که یک چالش بزرگ است، اقدام کنیم.

سلیمی با بیان اینکه خانواده‌های زیادی درگیر اشتغال هستند و از مسائل آموزشی فرزندان خود جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد غافل می‌مانند، افزود: همه مولفه‌ها جهت اشتغال زایی در اختیار مجلس نیست و بسیاری از موضوعات مطرح شده در این زمینه تنها شعار است چراکه زیرساخت‌ها فراهم نشده و بسیاری از کارخانه‌ها تعطیل و رونق صادرات کم رنگ شده است.

وی با تأکید بر اینکه با شاد بودن جامعه و دید مثبت داشتن به جوانان می‌توان مانع از شکل گیری اعتیاد در میان آنها شد، افزود: نباید دید امنیتی به جوانان با ظاهر متفاوت داشت و یا آنها را به بی دینی متهم کرد چرا که افسردگی و نبود شادی سبب بروز اعتیاد و گسترش دامنه آن می‌شود بنابراین باید در عین ارائه آگاهی به جوانان و نوجوانان از آنها حمایت کرد و جهت نشاط آنها گام برداشت.

نماینده مردم سمیرم در اصفهان تصریح کرد: فضای جامعه برای جوانان باید بازتر شود و رسانه ملی برنامه‌های شاد به اجرا گذارد این مسئله علاوه بر اینکه سبب کم رونقی شبکه‌های ماهواره‌ای شده بلکه باعث رشد و ایجاد روحیه شاد در آنها می‌شود. همچنین تعداد کانال‌های ورزشی باید افزایش یابد و قیمت استفاده از ورزش‌های متنوع نیز به شدت کاهش یابد.

وی با اشار ه به اینکه وقتی فرد کار و اشتغال و در آمدی ندارد به سمت ورزش و باشگاه‌های ورزشی بسیار کم می‌رود، خاطر نشان کرد: فاصله بین جوانان و مسئولان باید اندک شود چراکه این موضوع نتایج موثری داشته و سبب بروز پیشرفت در کشور می‌شود.

سلیمی در پایان با بیان اینکه موضوع اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در صورت اجرای کامل نتایج بسیار مطلوب و ماندگاری را به همراه دارد، گفت: امیدواریم با فراهم شدن بستر فعالیت‌های اقتصادی شاهد کاهش مشکلات مردم و آسیب‌های اجتماعی در کشور باشیم.

Go to TOP