دبیر نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان سمیرم:

کشاورزی سمیرم نیازمند حمایت است

دبیر نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان سمیرم گفت: با توجه به مشکلات خشکسالی، کشاروزی سمیرم نیازمند حمایت دولتمردان است.

منوچهر منصوری در گفت و گو با خبرنگار سمیرم خبر با اشاره به ظرفیت بالای کشاورزی شهرستان واشتغال اکثر مردم به کشاورزی اظهار کرد: شهرستان در بخش کشاورزی، باغبانی و تولید سیب، شیلات و دام سبک در استان دارای رتبه اول می باشد که نشان از این پتانسیل در شهرستان دارد.

وی افزود: متاسفانه در سمیرم که یک شهرستان کشاورزی محسوب می شود خشکسالی باعث وارد شدن خسارت های فراوانی به کشاورزان شده و وجود چاه های مجاز و غیر مجاز چشمه های سرزمین هزار چشمه را خشکانده و مشکل کشاورزان را دوچندان کرده است.

منصوری سد حنا سمیرم را یکی از خشک ترین سد های کشور عنوان کرد و گفت: دیگر سدهای شهرستان نیز وضعیتی مشابه سد حنا را داشته و رودخانه ماربر با بی آبی شدید مواجه شده و کشاورزان ذی نفع این رودخانه امروز سردرگم مانده اند.

وی تصریح کرد: کشاورزی و کشاورزان شهرستان سمیرم نیازمند توجه ویژه مسئولان بوده که متاسفانه امسال تا کنون حمایتی از سوی دلتمردان صورت نگرفته و حتی بیمه سال گذشته کشاورزان پرداخت نشده است.

دبیر نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستان سمیرم گفت: با توجه به بررسی های انجام شده و اطلاعاتی که دریافت کردیم در سال زراعی جدید حدود ۲۰۰ هزارتن سیب در شهرستان برداشت خواهد شد که حدود ۲۰ درصد آن سیب ضایعات یا همان سیب صنتعتی خواهد بود.

وی قیمت تمام شده سیب برای کشاورزان را بسته به شرایط برداشت عنوان کرد و گفت: در شرایط ایده آل و برداشت ۲۰ تن سیب در هر هکتار، هر کیلو سیب برای کشاورز حدود ۶۰۰ تومان هزینه داشته و امروز سیب مرغوب کشاورز حدود یک هزار و تا یک هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود.

انتهای پیام/

Go to TOP