رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر اصفهان:

محور شهرضا-سمیرم مجهز به سامانه ثبت تخلف می شود

رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر اصفهان گفت: عملیات نصب این دوربین‌ها از آبان‌ماه امسال آغاز می‌شود و تا آخر خردادماه ۹۶ همه ۸ مسیر استان تحت پوشش سامانه قرار می‌گیرند.

به گزارش تیم رصد به نقل از شهرضانیوز، کیوان رحیمی در شورای ترافیک شهرستان از نصب ۸ دوربین ثبت  و کنترل سرعت در ۸ محور مواصلاتی استان اصفهان خبر داد و افزود: یکی از این مسیرها، محور سمیرم – شهرضا – میمند است که به دلیل تعداد بالای تصادفاتی که به علت تخطی از سرعت مطمئنه در آن واقع می‌شود، انتخاب شده است.

وی گفت: عملیات نصب این دوربین‌ها از آبان‌ماه امسال آغاز می‌شود و تا آخر خردادماه ۹۶ همه این مسیرها تحت پوشش سامانه پایش تصویری تخلفات رانندگی قرار می‌گیرند.

رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان از لحاظ عبود تعداد زیادی از محورهای مواصلاتی و نیز وجود تعداد زیادی از مسیرهای پرخطر در آن، در جایگاه نخست کشوری قرار دارد.

رحیمی عنوان داشت: در حال حاضر ۵۶ دستگاه دوربین ثبت تخلفات راهنمایی و رانندگی در ۵ محور مواصلاتی استان به دوربین‌های ثبت و کنترل سرعت مجهز هستند که با افزایش ۸ سامانه دیگر تعداد محورهای مجهز به سامانه ثبت و کنترل سرعت در استان به ۱۳ محور، افزایش می‌یابد.

وی گفت: در حال حاضر در محدوده استحفاظی شهرستان شهرضا و در مسیر شهرضا – اصفهان، ۷ دستگاه دوربین ثبت تخلف رانندگی فعال است.

رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: سیاست اجرایی سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان به تغییر رویکرد به دنبال تأسیس پارک سوارهای مجهز به جای ایجاد پایانه‌های بزرگ در مناطق مختلف، است.

رحیمی ادامه داد: جانمایی «پایانه شرق» شهرضا در حال حاضر مناسب نبوده و نمی‌تواند نیاز شهرستان به پایانه را برطرف کند، البته ممکن است این مکان در آینده بتواند نیازهای بیشتری را از مردم شهرستان برآورده کند.

وی با اشاره به استقبال گسترده بخش خصوصی برای ایجاد پایانه در شهرضا گفت: این یک فرصت خوب و کم نظیر است که در بسیاری از شهرستان‌ها وجود ندارد بنابراین باید از آن استفاده شود.

رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های اصفهان اضافه کرد: شهرستان شهرضا نیازمند ایجاد یک یا چند پارک سوار مجهز و استاندارد است و برای ایجاد این مراکز باید جلسات هماهنگی با ادارات مسئول در این زمینه برگزار و پس از جانمایی عملیات ساخت آن آغاز شود.

رحیمی همچنین با تأکید بر ضرورت ساماندهی سواری‌های مسافر بری محور شهرضا – اصفهان عنوان داشت: در حال حاضر دو شرکت در این مسیر اقدام به جا به جایی مسافر می‌کنند اما شیوه اجرای کار به نوعی است که یک گروه از رانندگان در این مسیر تردد می‌کنند که در بسیاری از موارد،  تفکیک بین آن‌ها عملاً ممکن نیست، بنابراین باید جلسات شهرستانی با هدف ایجاد بستر مناسب برای سرویس‌دهی یکنواخت در این مسیر برگزار شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به افزایش نرخ بلیط و هزینه جا به جایی مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی استان، اظهار داشت: در نوروز سال گذشته کرایه اتوبوس‌های فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی ۱۵ درصد افزایش یافت اما در پایان تعطیلات نوروزی کرایه به نرخ سابق باز گشت و پس از آن در تمام سال ۹۴ هیچ افزایش نرخی در اینباره اعمال نشد.

رئیس اداره حمل‌ونقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های اصفهان ادامه داد: در حال حاضر تعیین نرخ کرایه حمل و نقل در ناوگان حمل و نقل عمومی، به  کانون کشوری حمل و نقل عمومی واگذار شده که این مرجع از هفدهم شهریورماه امسال اقدام به افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه اتوبوس‌ها کرده است.

انتهای پیام/ع

Go to TOP