فرماندار سمیرم:

زندگی مسالمت‌آمیز اقوام در کنار یکدیگر نمادی از فرهنگ همدلی است

فرماندار سمیرم گفت: زندگی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف در کنار یکدیگر نمادی از فرهنگ همدلی و انسجام است.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمیرم خبر، محمدحسین نصرتی شامگاه پنج‌شنبه در برنامه بزرگداشت استاد حبیب­‌الله فضائلی سمیرمی با عنوان «حبیب خط» در جشنواره هفته فرهنگی اجتماعی سمیرم اظهار کرد: سمیرم در طول تاریخ مهد پرورش هنرمندان، شعرا، فضلا و علمای بزرگی بوده است که نه‌ تنها برای این شهرستان بلکه برای ایران و جهان اسلام باعث افتخار و سربلندی هستند.

وی بیان کرد: حکیم بزرگ جهانگیرخان قشقایى از ایل طایفه قشقایی، استاد حبیب­الله فضائلی، استاد محمد بهمن بیگی، کمال‌الملک علی سمیرمی وزیر سلطان محمود سلجوقی و بسیاری افراد دیگر از جمله مفاخر شهرستان و از شخصیت‌های برجسته و ممتاز در کشور و جهان­ هستند.

فرماندار سمیرم افزود: استاد فضائلی از بزرگ‌ترین استادان خوشنویسی در عصر حاضر هستند که شاگردان بسیاری را در عرصه هنر خوشنویسی تعلیم داده‌اند.

وی همچنین با اشاره به وجود قومیت‌های مختلف در سطح شهرستان تصریح کرد: زندگی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف در کنار یکدیگر نمادی از فرهنگ همدلی و انسجام است.

نصرتی اضافه کرد: وجود قومیت‌های مختلف در سطح شهرستان رنگین‌کمانی از فرهنگ‌های مختلف را ایجاد کرده که یک زیبایی و جلوه خاص به شهرستان ما بخشیده است.

وی برگزاری چنین جلسات و همایش‌هایی را در انسجام بیشتر فرهنگی شهرستان مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: وجود اقوام مختلف در این شهرستان به غنای فرهنگی آن نیز افزوده است

منبع: فارس

Go to TOP