جاده سی‌سخت – پادنا پرخطر و حادثه‌خیز است

به گزارش تیم رصد سمیرم خبر به نقل ازخبرگزاری فارس، هادی سعادت‌نیا بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان سمیرم با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان در جذب گردشگر اظهار کرد: برای ورود گردشگر به هر منطقه باید زبرساخت‌های آن منطقه از جمله جاده ارتباطی مناسب فراهم شود.

وی تصریح کرد: نیروهای امدادی هلال‌احمر و اورژانس در مواقع حوادث ساعاتی را برای نجات جان مصدومان در محل حادثه فعالیت می‌‌کنند و چه بهتر که قبل از وقوع تصادف و پیشگیری از وقوع حوادث با حضور مستمر در جاده‌ها و استفاده از امکانات امدادی خود به امنیت جاده‌ها کمک و در جهت کاهش تصادفات تلاش کنند.

فرمانده پلیس‌راه سمیرم – شهرضا حضور پلیس را در تأمین امنیت جاده‌ها موثر دانست و گفت: با توجه به اینکه نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان شناسایی شده و تعداد نیروهای پلیس جوابگوی حضور در این نقاط نیست، درخواست می‌شود که عوامل امدادی به کمک نیروهای پلیس بیایند و در امنیت جاده‌ها پلیس را یاری کنند.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی راه‌ها در کاهش سوانح و حوادث جاده‌ای، افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی، وجود گردنه و موقعیت راه‌های کوهستانی در برخی روستاها از جمله روستای گردشگری خفر، جاده‌های ارتباطی حوزه این شهرستان با نصب علائم و تجهیزات ایمنی و احداث گاردریل نیازمند ایمن‌سازی است.

سعادت‌نیا با بیان اینکه لیست نیازها در برخی روستاها توسط دهیاری‌ها و بخشداری‌ها تهیه و اعلام شده است، یادآور شد: در برخی راه‌های ارتباطی اگر به دلایلی جاده مسدود شود، راه‌های جایگزینی دیگری نداریم.

وی همچنین با اشاره به وقوع حوادثی در جاده ارتباطی سی سخت – پادنا افزود: این جاده یکی از معضلات شهرستان سمیرم است که با وجود پیگیری‌های انجام شده ولی متأسفانه از استان همجوار پاسخی دریافت نشده است.

فرمانده پلیس راه سمیرم – شهرضا عرض کم‌ جاده، زیر سازی غیر استاندارد، بی‌کیفیتی آسفالت و از بین رفتن آن و فاقد شانه بودن این جاده را از مشکلات این جاده ارتباطی عنوان کرد و گفت: با توجه به این مشکلات و ایمن نبودن جاده اگر اقدامی صورت نگیرد در آینده شاهد حوادث ناگوار در این جاده هستیم.

Go to TOP