معرفی روستا های سمیرم:

روستای قنات + تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی سمیرم تصمیم به معرفی روستا های شهرستان سمیرم با هدف شناساندن روستا های ناشناس و دور افتاده این شهرستان نموده است که در این گزارش به معرفی روستای قنات می پردازیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری  سمیرم خبر، روستای قنات  یکی از روستا های بخش پادنا در جنوب شهر سمیرم قرار دارد.

برای رسیدن به این روستا از جاده سمیرم – پادنا به سمت کمه حرکت کرده و بعد از حدود۷۰ کیلومتر رانندگی به دو راهی کمه-بیده برخورد  و وارد راه سمت چپ شده و پس از نزدیک به ۱۰ کیلومتر رانندگی در این جاده و به دو راهی روستای قنات- مورک می رسید.ghanat

روستای قنات  دارای یک مدرسه ابتدایی می باشد که تعداد ۷۰ دانش آموز آموزش در آن آموزش داده می شوند دانش آموزان مقاطع بالاتر برای ادامه تحصیل مجبور به حضور در مدارس شهر سمیرم وکمه می باشند.

ghanat3

براساس اطلاعات مردم روستا ، جمعیت روستای قنات ۶۰۰ نفر(۱۱۰خانوار) ‌است که در فصل های مختلف سال این آمار متفاوت است.

ghanat5

شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی و دامپروری است که متاسفانه با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر بسیاری از مردم این روستا با مشکلات فراوانی روبرو شده اند.

ghanat4

این روستا از امکانات رفاهی مانند برق،آب،گاز،تلفن بیسیم،تلفن همراه برخوردار بوده و آنتن دهی خطوط همراه اول در این روستا به خوبی انجام می گیرد ولی متاسانه دیگر اپراتور ها هنوز سرویس دهی مناسبی در این روستا ندارند.

ghanat2

روستای قنات در هشت سال دفاع مقدس ۳ شهید با نام های شهید نصرت الله میرزایی،شهید آیت الله اسعدی و شهید بهمن فرهمند تقدیم انقلاب کرده است که که این سه شهید بزرگوار در گلزار شهدای روستای قنات و کیفته به خاک سپرده شده اند.

ghanat1

 

انتهای پیام./

گزارش: سید سعید قائم مقامی

Go to TOP