معرفی روستا های سمیرم:

روستای خاکدانه + تصاویر

پایگاه خبری تحلیلی سمیرم تصمیم به معرفی روستا های شهرستان سمیرم با هدف شناساندن روستا های ناشناس و دور افتاده این شهرستان نموده است که در این گزارش به معرفی روستای خاکدانه می پردازیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، روستای خاکدانه  یکی از روستا های نزدیک به قلل مرکزی دنا است که در جنوب این شهر سمیرم قرار دارد.

برای رسیدن به این روستا از جاده سمیرم – پادنا به سمت کمه حرکت میکنیم و بعد از حدود۷۰ کیلومتر رانندگی به دو راهی کمه-بیده برخورد می کنیم و وارد راه سمت چپ می شویم و پس از نزدیک به ۱۰ کیلومتر رانندگی در این جاده و عبور از چند روستا از جمله مورک و عربشاه به روستای خاکدانه میرسیم.

khakdane

روستای خاکدانه دارای یک مدرسه ابتدایی می باشد که تعداد ۹ دانش آموز توسط یک معلم آموزش داده می شوند و دانش آموزان مقاطع بالاتر برای ادامه تحصیل مجبور به حضور در مدارس شهر سمیرم وکمه می باشند.

khakdane5

براساس اطلاعات مردم روستا ، جمعیت روستای خاکدانه ۲۰۰ نفر(۴۰خانوار) ‌است که در فصل های مختلف سال این آمار متفاوت است.

شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی و دامپروری است که متاسفانه با توجه به خشکسالی های چند سال اخیر بسیاری از مردم این روستا با مشکلات فراوانی روبرو شده اند و مجبور به مهاجرت به شهر شده اند.

khakdane6

این روستا از امکانات رفاهی مانند برق،آب،گاز،تلفن بیسیم،تلفن همراه، برخوردار بوده و آنتن دهی خطوط همراه اول در این روستا به خوبی انجام می گیرد ولی متاسفانه دیگر اپراتور ها هنوز سرویس دهی مناسبی در این روستا ندارند.

khakdane3

یکی از مشکلات اساسی این روستا آب آشامیدنی است که به علت نبود آب روزانه فقط دوبار مردم روستا به آب آشامیدنی دسترسی دارند.

khakdane7

در فصل بهار و تابستان به علت محیط مناسب و سرسبز این روستا مسافران زیادی برای استفاده از فضای سبز و کوه های اطراف به روستای خاکدانه می آیند.

انتهای پیام./

گزارش:سید سعید قائم مقامی

 

Go to TOP