آب سد کمانه به مزارع روستای قلعه قدم سمیرم رسید

همزمان با آخرین روز هفته دولت، آب از سد کمانه در غرب سمیرم به مزارع روستای قلعه قدم منتقل شد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از ایرنا، این طرح به همراه تعداد دیگری طرح های کشاورزی و فنی با حضور عقدایی، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان و تعدادی از مسئولان سمیرم به بهره برداری رسید.
مدیر جهاد کشاورزی سمیرم عصر دوشنبه درباره این انتقال آب اظهار کرد: طول مسیر انتقال آب دراین طرح دو هزار و ۷۰۰ متر است که یک هزار و ۶۰۰ متر آن از محل اعتبارات مدیریت بحران و یک هزار و ۱۰۰ متر دیگر از محل خودیاری کشاورزان تأمین شده است.
احمد تیموری سطح زیر کشت این طرح را ۲۰۰ هکتار از باغ های روستای قلعه قدم اعلام کرد و افزود: میزان دبی برداشت آب به این مزارع و باغ ها ۳۵ لیتر در ثانیه از سد کمانه است.
وی در ادامه با اشاره به افتتاح ۲۳۰ طرح جهاد کشاورزی در استان اصفهان، تصریح کرد: سهم شهرستان سمیرم ۲۰ طرح شاخص در بخش کشاورزی بود.
تیموری اضافه کرد: اعتبارات این طرح ها ۸۰ میلیارد ریال است و با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال ۴۵ نفر و همچنین تثبیت اشتغال ۶۵ نفر فراهم می شود.
همچنین شبکه دیجیتال سمیرم با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان شامل ۱۸ شبکه تلویزیونی نیز در همین روز به بهره برداری رسید.
افتتاح طرح هادی روستای موروک بخش پادنای بزرگ با ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار ابلاغی و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیصی و بازدید از طرح ۳۶ واحدی مسکن مهر سمیرم از دیگر طرح های هفته دولت در سمیرم بود.
شهرستان سمیرم با افزون بریکصد هزار نفرجمعیت و ۹۲ درصد اشتغال مردم در بخش کشاورزی و دامداری دارای ۱۵۰ روستا و آبادی، چهار بخش و چهار شهر، در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

Go to TOP