جروزالم پست: فرمانده سپاه ایران قدرت آمریکا را کم اهمیت دانست/ایران به حضور نظامی آمریکا در منطقه اشراف دارد

جروزالم پست در مطلبی بر اشراف ایران به حضور نظامی آمریکا در منطقه خلیج فارس و اختلاف‌های جدی تهران و واشینگتن در اموری چون موشک‌های بالستیک و سوریه پرداخت.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در مطلبی با اشاره به رخدادهای هفته گذشته در خلیج فارس نوشت: دریادار «علی فدوی» فرمانده نیروی دریای سپاه پاسداران ایران با سخنان شنبه شب خود قدرت آمریکا را بسیار کم اهمیت بر شمرد و این سخنان درست به دنبال تنش بین قایق‌های ایرانی با کشتی‌های جنگی آمریکا در تنگه هرمز در خلیج فارس به میان آمد.

دریادار فدوی در سخنان خود گفت: آمریکا در مواجهه با ایران قدرتی ندارد و ایران توانایی‌های نظامی آمریکا در منطقه را زیر نظر دارد و مانع نزدیکی کشتی‌های جنگی آمریکا به قلمروی آبی ایران شده‌است.

جرزوالم پست نوشت: سخنان فرمانده نیروی دریایی ایران با وجود کاهش سال‌ها خصومت بین تهران و واشینگتن و با رفع تحریم‌ها علیه ایران در ژانویه بعد از توافق اتمی که امیال هسته‌ای ایران را فرو نشاند، بیان شد. البته اختلاف‌های جدی بین دو کشور بابت برنامه موشکی بالستیک،سوریه و عراق کماکان باقی است.

اندیشکده واشینگتن نیز در این زمینه و در تحلیلی نوشت: سپاه ایران به طور محتمل چنین اقدامی را به عنوان پیامی به رقبا ادامه می‌دهد تا به اهداف خود برسد پس واشینگتن نیز باید هوشیارتر بوده و در پی مجاری ارتباطی رسمی برای مواقع ضروری باشد.

یکی از دیگر دلایل این اقدام از سوی این اندیشکده تحریک بازارهای نفتی با مشکل تراشی در خلیج فارس عنوان شده است.

در انتهای این مطلب آمده است: بهرحال سپاه پاسداران نیاز به درک این مسئله دارد که اگر قرار است از فشارهای بین‌المللی که هنوز مانع پیشرفت‌های بلند مدت اقتصادی دیپلماتیکی ایران هستند کاسته شود، لازم است رفتار مسئولیت پذیر بیشتری داشته و به موضع حرفه‌ای‌تر و عدم مواجهه در منطقه خلیج فارس پایبند باشد. در ضمن، ناظران نباید متعجب از ادامه اقدام‌های تعجب برانگیز سپاه در منطقه باشند. واشینگتن نیز باید هوشیار بوده و شاید در پی ابزارهای ارتباطی با مقام‌های ایرانی در صورت وقوع چنین رخداد‌هایی باشد.

انتهای پیام/

Go to TOP