کسپراسکای

حذف نام ایران از سایت کسپرسکی

شرکت کسپرسکی به یکباره نام ایران و نمایندگان ایرانی‌اش را از سایت رسمی کسپرسکی حذف کرده است

شرکت کسپرسکی به یکباره نام ایران و نمایندگان ایرانی‌اش را از سایت رسمی کسپرسکی حذف کرده است

به گزارش سمنا از سایسک با این کار، کسپرسکی هم به جمع شرکت‌های امنیتی اضافه شد که که نام ایران را از بخش نمایندگان سایتشان حذف کرده‌اند.

پیش از این اقدام کسپرسکی، شرکت‌های مک آفی، نورتون، ایست و بیت دیفندر با حذف نام ایران از سایتشان عملاً شرکت خود را از داشتن نماینده رسمی در ایران محروم کرده بودند.

این اقدام کسپرسکی در حالی است که تا مدتی پیش نمایندگان این آنتی‌ویروس روسی مدعی حمایت کامل کسپرسکی از این شرکت‌ها بودند و بارها مسئولین منطقه‌ای کسپرسکی از عدم وارد شدن کسپرسکی به تحریم نرم‌افزاری علیه ایران سخن گفته بودند.

با توجه به ارتباط نزدیک بین دولت‌های ایران و روسیه، به ویژه در سال‌های اخیر، کمتر کارشناسی احتمال تحریم ایران توسط آنتی‌ویروس کسپرسکی را می‌داد.

ایجاد اطمینان از عدم ورود کسپرسکی به تحریم، بسیاری از مدیران امنیتی سازمان‌ها و به خصوص نهادهای دولتی را راضی به استفاده از کسپرسکی برای حفظ امنیت سایبری این سازمان‌ها نموده بود.

تعداد شرکت‌های امنیتی هم که در بازار به ارائه محصولات کسپرسکی می‌پرداختند کم نبود و در سال‌های اخیر و با تنگ شدن حلقه تحریم و قرار گرفتن دیگر آنتی‌ویروس‌ها در گروه تحریمی، شرکت‌های زیادی، کسپرسکی را به سبد محصولات خود افزوده بودند.

مشخص نبودن آینده ارتباط شرکت کسپرسکی با نمایندگان ایرانی خود و همچنین معین نبودن نحوه ارتباط کسپرسکی با مشتریان ایرانی بر اهمیت این خبر افزوده است.

Go to TOP