زنگ پهلوانی در خندوانه نواخته شد/ آرزوی شیرخدا برای ورزشکاران المپیک ریو

مرام پهلوانی و ورزش باستانی این بار بهانه‌ای شد تا ضرب و زنگ زورخانه گفتگویی متفاوت را در خندوانه بر پا کند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، رامبد جوان برنامه خندوانه را در شب میلاد حضرت معصومه(ع) با عرض تبریک به مناسبت روز دختر، پس از اجرای مسابقه ای در بین تماشاگران با صدای ضرب و نوای مرشدی بایرام آغاز کرد و سپس با عباس شیرخدا به گفتگو پرداخت.
کارگردان این برنامه تلویزیونی پیش از ورود و حضور شیرخدا به روی صحنه خندوانه بیان کرد: در گود زورخانه همه پهلوانان می چرخند و یا علی می گویند و پیمان می بندند که بیرون از این گود زور آزمایی نکنند و حق کسی را زیر پا نگذارند. در این مجلس کسی که بالای گود می نشیند با «علی» گفتنش شور و شعفی را می‌کند و ما امشب میزبان کسی هستیم که سالیان سال این شور را هر روز صبح در ما ایجاد کرده و یا علی گفته است.
عباس شیرخدا ،در بدو ورود با نوای مرشدی با بینندگان و تماشاگران حاضر در استودیو خندوانه سلام و احوال پرسی کرد و سپس با رخصت گرفتن از جوان دمی را با حمد خداوند و ستایش دلیران از ایران زمین آغاز کرد و با اشاره به اسم خود گفت: من از همان ابتدا به نام عباس شیر خدا بودم و در شناسنامه ام ثبت کرده اند. مدرسه که می رفتم شعر میخواندم و دوستانم را برای ورزش باستانی آماده می کردم و ورزش می کردیم.
شیر خدا با بیان اینکه کار خود را در رادیو و تلویزیون از سال ۲۸ شروع کرده است، اظهار داشت: کار مرشدی با ضرب گرفتن در رادیو و تلویزیون فرق می کند. من وقتی به گود می رفتم کسانی را انتخاب می کردم که با آنها بیش از پیش ادامه بدهم. سالها بعد از ساختمان اصلی و ۵ سال برنامه زنده در شبکه پنج به رادیو ارگ برگشتم.
وی در ادامه به خاطرات خود با مرحوم جهان پهلوان تختی اشاره کرد و عکسی از خودش به همراه مرحوم تختی که امضا شده به رامبد جوان اهدا کرد.
همچنین شیر خدا بعد از اجرای قطعه جدید، برای تمام راه یافتگان قهرمانان به المپیک ریو ۲۰۱۶ آرزوی قهرمانی و سربلندی داشت.
خندوانه بعد از تهیه گزارش و گپ و گفت با ورزشکاران وزنه بردار که سهمیه حضور در المپیک ریو ۲۰۱۶ را دارند، از مرام پهلوانی و راه و رسم ورزش باستانی گفت.
عباس شیر خدا در پایان این گفتگو مدحی را در وصف حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) خواند و از خانواده خود و داماد و پسرش گفت.
همچنین در پایان این سری از برنامه خندوانه رامبد جوان، رضا شفیعی جم را به عنوان دیگر کمدین این برنامه به روی صحنه دعوت کرد و شفیعی جم اجرای استنداپ کمدی خود را پیرامون موضوع اوقات فراغت و مقایسه دو نسل امروزی و گذشته پیش برد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
Go to TOP