کارآفرین سمیرمی بیان کرد:

در صورت حمایت مسئولان بزرگترین کارگاه تولید پوشاک کشور را ایجاد میکنم

کارآفرین سمیرمی که یکی از بزرگترین کارگاه های تولید پوشاک را در شهرستان سمیرم راه اندازی کرده است گفت در صورت حمایت مسئولان از وی می تواند بزرگترین کارگاه تولیدی پوشاک در کشور را ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، از ابتدای سال بود که رهبر معظم انقلاب نام سال را “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” گذاشتند و یادآوری کردند که دیگر باید از شعار گذر و شروع به اقدام و عمل کنیم.

در همین راستا طرح های مختلفی در سراسر کشور با حمایت های مختلف و پرداخت وام های اقتصاد مقاومتی ایجاد و شغل های مناسبی برای جوانان ایجاد شد.

اقتصاد مقاومتی گام بزرگی در مسیر توسعه کشور است، اما باید در این مسیر از شعارزدگی دوری گزید و اقداماتی عملگرایانه انجام داد.

tolidiposhak

در همین راستا یک جوان سمیرمی به همراه همسر خود و با سختی فراوان بزرگترین کارگاه تولیدی پوشاک در سمیرم را راه اندازی و تا کنون برای ۱۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

سید محمود موسوی به همراه همسر خود سید طیبه موسوی با علاقه مندی به کارآفرینی و پیروی از دستور رهبر معظم انقلاب با تکیه بر توانایی و قبول سختی های زیاد موفق به ایجاد این کارگاه شده اند.

سید طیبه موسوی که دارای مدرک کارشناسی تکنولوژی طراحی دوخت است در گفت و گو با خبرنگار ما به مشکلات خود و همسرش در راه اندازی این کارگاه اشاره کرد و افزود: من و همسرم علاقه زیادی به ایجاد یک کارگاه و ایجاد اشتغال برای جوانان هم سن و سال خود داشتیم و پس از پایان تحصیلاتم تصمیم به راه اندازی این کارگاه گرفتیم.

وی افزود: در ابتدا تصمیم داشتیم این کارگاه را در اصفهان راه اندازی کنیم ولی با صحبت هایی که با همسرم داشتم تصمیم گرفتیم در منطقه خود و برای ایجاد اشتغال برای همشهریانمان در سمیرم این کارگاه را فعال کنیم.

tolidiposhak1

سید محمود موسوی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تا کنون هیچگونه وام و تسهیلاتی دریافت نکرده ایم و تمام هزینه های راه اندازی این کارگاه را با هر سختی که بوده تامین کرده ایم.

وی به فروش خودرو خود برای تامین هزینه های این کارگاه اشاره کرد و گفت: از دو ماه پیش تاکنون که این کارگاه را راه اندازی کرده ایم بیش از ۳۵ میلیون تومان هزینه انجام داده ایم و برای گسترش این کارگاه به حمایت و تسهیلات نیاز مندیم.

موسوی افزود: از زمانی که فراخوان نیرو در شهر منتشر شد نزدیک به ۳۰۰ نفر برای استخدام به ما مراجعه کردند و با بررسی شرایط و ویژگی های درخواست دهندگان ۱۳ نفر انتخاب و مشول به فعالیت شده اند.

tolidiposhak4

این کارآفرین سمیرمی در ادامه گفت: صندوق کارآفرینی و امید می تواند نقش موثری در حمایت از این طرح داشته باشد زیرا این صندوق در دیگر شهر های کشور به طرح هایی که حتی اشتغال زایی کمی هم ایجاد کرده اند تسهیلات مناسبی پرداخت کرده است ولی ما تاکنون موفق به دریافت هیچگونه تسهیلاتی نشده ایم.

وی به پیشنهادات مختلفی که از سوی برخی برای انتقال کارگاه به اصفهان اشاره کرد و گفت: ما همچنان به این موضوع پایبندیم که باید کارگاه تولیدی در شهر خودمان باشد و حتی تصمیم به ایجاد یک شعبه دیگر در منطقه پادنا گرفتیم که متاسفانه به دلیل شرایط مالی موفق به فعال سازی نشده ایم.

tolidiposhak2

موسوی به حمایت برخی ادارات و سفارش لباس های فرم خود به این کارگاه اشاره کرد و گفت: در صورتی که ادارات سمیرم برای تهیه لباس فرم کارمندان خود سفارشات خود را به ما بدهند و به خارج شهر نروند هم برای آنان صرفه جویی دارد و هم حمایت از ایجاد اشتغال در سمیرم است.

tolidiposhak3

مدیر کارگاه تولید پوشاک الیسا در ادامه گفت: در این کارگاه انواع لباس های مهندسی، کارگری، بیمارستانی، فرم مدارس و ادارات با بهترین کیفیت و کمترین هزینه پذیرفته می شود.

وی گفت در صورت حمایت مسئولان بخصوص ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی می توانیم این کارگاه را به یکی از بزرگترین کارگاه های تولید پوشاک کشور تبدیل و زمینه اشتغال بیش از ۲۰ نفر از جوانان سمیرمی را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

گزارش از: سید سعید قائم مقامی

 

 1. اسماعیل گفت:

  خیلی عالی.امیدوارم موفق باشین و به هدفتون برسین.

 2. فرهنگی گفت:

  تبارک الله.امیدوارم مدیر سمنا حداقل این کامنت را بتواند تآیید کند.فکر نکنم خطری مدیر سایت را تهدید کند. منافع شما برقرار است.شهرما نیازمند چنین افراد خلاق و کارآفرینی است. لطفا انتقادهای سازنده همشهریان را درج کنید نترسید.(سایت تحلیلی اخبار سمیرم؟؟؟؟؟)

  • سعید قائم مقامی گفت:

   باسلام و ادب
   تمامی نظرات همشهریان منتشر شده و می شود و تنها نظرات شامل فحاشی، توهین و افترا به جهت خارج بودن از ادب و شعور تایید نشده و نمی شود.

 3. محمد گفت:

  باسلام-صندوق کارآفرینی امید سمیرم-خدمات زیادی به شهر داده حتما این مورد را اگر پیگیری کنند میتوانند تسهیلات مناسبی دریافت وبه اشتغال شهرمان کمک کنند.

Go to TOP