۳ تئاتر صحنه ای از شهرستان سمیرم راهی جشنواره کوثر شد

شهردار نظنز گفت: تعداد ۱۰۵ تئاتر به دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر استانی کوثر نطنز ارسال گردید

به گزارش پایگاه خبری سمنا، سید محسن تجویدی با اعلام خبر پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره اظهار داشت: تا ۳۰ تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار، تعداد ۱۰۵ تئاتر تعداد به دبیرخانه دومین جشنواره تئاتر استانی کوثر نطنز ارسال گردید و این در حالی است که سال گذشته ۶۹ اثر ارسال شده بود.

وی افزود: از این آثار تعداد ۵۸ تئاتر صحنه ای، ۲۵ تئاتر خیابانی و ۲۲ تئاتر کودک از اصفهان، نطنز ،شاهین شهر، فلاورجان ،نایین، کاشان، مبارکه، شهرضا، نجف آباد، زرین شهر، سمیرم، گلپایگان، اردستان، خمینی شهر، خوانسار، میمه، اریسمان، چادگان، داران، فریدونشهر، آران و بیدگل و فولاد شهر به دبیرخاه جشنواره ارسال گردید که اصفهان با ۲۴ اثر رکورد دار ارسال آثار است.

شهردار نطنز با توجه به اینکه ارسال آثار به جشنواره بی سابقه بوده، تصریح کرد: امسال ۸ اثر از شهرستان نطنز به جشنواره ارسال گردیده که نتایج آثار توسط داوران از ۷ الی ۱۰ مرداد اعلام خواهد شد و از بین آنها ۱۰ اثر در بخش تئاتر خیابانی، ۸ اثر در بخش تئاتر صحنه ای و ۴ اثر در بخش تئاتر کودک به مرحله اجرا راه خواهند یافت.

وی اضافه کرد: با همت شهرداری نطنز و همکاری انجمن هنرهای نمایشی جشنواره تئاتر استانی کوثر نطنز از ۲۰ الی ۲۲ مرداد ماه برگزار می شود و گروه ها با اجرای آثار خود در پارکهای سرچشمه سرابان، ۹ دی و ملت، فرهنگسرای کوثر، کانون شهید مطهری و مسکن مهر نطنز به رقابت می پردازند.

تجویدی خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره ۲۰ مرداد ساعت ۱۰ در فرهنگسرای کوثر با حضور مسئولین، دوستداران تئاتر و گروه های هنری و اختتامیه آن در ۲۴ مرداد ساعت ۱۷ در همان مکان با حضور هنرمندان کشوری برگزار می شود.

وی ادامه داد: جرای تئاتر ها در نقاط مختلف شهر شور و نشاط را در بین شهروندان ایجاد نماید و بتواند روزهای بیاد ماندنی را برای آنها رقم بزند و همچنین بتوان از آموزه های دینی و اخلاقی برای سبک زندگی بهره گرفت.

شهردار نطنز در پایان تأکید کرد: شهرداری نطنز با برگزاری جلسات و بازدیدهای میدانی کار خود را برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره آغاز کرده و انشااله برنامه های تئاتر به زودی از طریق سایت شهرداری، کانال تلگرامی شهرداری و جشنواره و همچنین نصب بنر اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش سمنا سه تئاتر تئاتر صحنه ای با نام های وقتی صدای صوت میاد سرتو بدزد، چکاوک و ث مثل ثریا از شهرستان سمیرم در این جشنواره حضور دارد.

Go to TOP