رئیس حوزه علمیه سمیرم:

حجاب و عفاف یک نماد اسلامی است

رئیس حوزه علمیه سمیرم گفت: حفظ عفاف و حجاب یک نماد اسلامی و از عوامل تحکیم خانواده هاست.

حجت الاسلام اکبر سعادت در گفت و گو با خبرنگار سمنا با اشاره به اینکه حجاب یک فریضه برای زن و مرد است اظهار کرد: در جوامع بشری و به خصوص جوامع اسلامی حجاب و عفاف دو ارزش برای انسان است.

وی گفت: حجاب در نگاه اول یک امر ظاهری و پوششی تلقی می شود ولی در نگاه عمیق یک ارزش در جوامع اسلامی بوده که با روح انسان در ارتباط است.

حجت الاسلام سعادت با اشاره به منویات امام (ره) افزود: حجاب در اسلام برای حفظ ارزش ها قرار گرفته نه محدودیت زنان در جامعه که در این رابطه نیز قرآن کریم در آیات ۳۰ سوره نور و ۶۰ تا ۶۱ سوره احزاب  به صراحت سخن گفته است.

وی از فواید حجاب در جوامع اسلامی را حفظ و تحکیم بنیان خانواده ها بیان کرد و گفت: حجاب علاوه بر بهداشت روانی جامعه باعث تحکیم روابط زوجین خواهد شد.

رئیس حوزه علمیه سمیرم با اشاره به حفظ ارزش های زن در جامعه گفت: با رعایت حجاب استحکام جامعه به دنبال تحکیم خانواده ها به ثمر خواهد نشست و ایجاد امنیت روانی و اجتماعی در جامعه ایجاد خواهد شد.

وی حجاب را به عنوان یک نماد اسلامی بیان کرد و تصریح کرد: بانویی که مقتدای وی حضرت فاطمه (س) می باشد بدون شک اولین نمود ظاهری او حجاب و حفظ ارزش های زن می باشد و پوشیدن چادر خود یک وسیله برای امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

حجت الاسلام سعادت خاطرنشان کرد: عده ای که امروز مخالف حجاب و عفاف زنان در جامعه می باشند برخلاف شعارهایشان به دنبال دستیابی به خواسته های شهوانی خود و بهره کشی از زنان می باشند که حجاب مانع دستیابی آنان به این خواسته هاست.

وی حفظ حجاب را عامل تعدیل غرایض دانست و گفت: حفظ و حجاب و عفاف یکی از راه های رسیدن به کمالات انسانی و جایگاه اصلی انسان که همان خلیفه الله است را در پی خواهد داشت.
این مقام مسئول راه تبلیغ و ترویج عفاف و حجاب را برای جوانان بسیار موثر دانست و گفت: خانواده ها و مدارس دو نهاد اجتماعی مهم برای نهادینه شدن صحیح حجاب در جامعه می باشند.

وی تصریح کرد: حجاب باید از والدین به فرزندان منتقل شود و عدم توجه به پوشش کودک در خردسالی باعث خواهد شد در سنین نوجوانی و جوانی فرزندان آنان در برابر حجاب مقاومت کرده و سخت تر به این ارزش پاسخ دهند.

حجت الاسلام سعادت الگوگیری نامناسب را از عوامل بی حجابی در جامعه دانست و گفت: عدم الگودهی مناسب امروز برای دختران باعث مشکل شده و باید الگوهای مناسب و جذاب به آنان برای ترویج حجاب معرفی شوند.

وی دوستان یک فرد را از عوامل موثر در حجاب دانست و گفت: فرد محجبه ای که مداوم از سوی دوستان مورد سرزنش قرار می گیرد ممکن است برای کاهش سرزنش ها مجبور به همرنگی با آنان شود.
رئیس حوزه علمیه سمیرم با اشاره به حجمه فرهنگی دشمنان علیه پوشش زنان در جامعه اسلامی گفت: امروز برای بی حجابی با لذت نشان داده می شود تا افراد باحجاب نیز به سوی پوشش نامناسب سوق داده شوند.

وی گفت: بی حجابی یا بی عفتی در جامعه به دلیل عدم معرفت و آشنایی صحیح بوده و وقتی جوان با اصل حجاب آشنا نباشد در برابر آن ایستاده و آنرا پس خواهد زد.
حجت الاسلام سعادت با اشاره به اینکه آمر خود باید عامل باشد اظهار کرد: امروز باید در مدارس و جامعه برای ترویج حجاب علاوه بر الگو دهی مناسب و آشنایی با ثمره حجاب مروجان حجاب خود از حجاب مناسب برخوردار باشند.

انتهای پیام/

Go to TOP