امام جمعه سمیرم:

سمیرم آبروی گردشگری اصفهان است

امام جمعه سمیرم گفت: یکی از نقاط توریستی کشور و آبروی گردشگری برای استان اصفهان است که نیاز به حمایت مسئولین استانی از بخش گردشگری در این شهرستان دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه سمیرم با اشاره به ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب  گفت: یکی از مباحث مهم در اسلام بحث حجاب است که باید مورد توجه همه بخصوص مسئولین مربوطه قرار گیرد.

وی افزود: در بحث عفاف و حجاب چهار گروه تاثیر گذار هستند که متاسفانه در کشور اولویت های تاثیر گذار جابجا شده است و بحث قوانین و گشت ها که باید در رده چهارم قرار بگیرند در رده اول قرار گرفته است.

رجایی پور به دیگر گروه های تاثیر گذار در بحث عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: این گروه ها عبارتند از ۱- خود افراد چه دختر چه پسر ۲- خانواده  ۳ – جامعه که باید این سه گروه در رده اول تا سوم تاثیر گذاری قرار بگیرند.

امام جمعه سمیرم در ادامه به علل بی حجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: عواملی همچون نوع رفت آمد و معاشرت ها، نوع ساخت و ساز و معماری های غیر اسلامی در خانه ها ، ماهواره و برنامه های شبکه های مجازی، فروشنده های البسه های غیر اسلامی، ترک امر به معروف و نهی از منکر و ترویج گناه و بی بند و باری باعث رشد بی حجابی و بد حجابی در جامعه شده است.

رجایی پور در بخشی دیگر از خطبه های خود با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر و حضور گسترده مسافر در شهرستان سمیرم گفت: متاسفانه از ابتدای انقلاب تا کنون بهسازی مراکز تفریحی این شهرستان انجام نشده است و نیاز است که دولت مردان به این منطقه توریستی و گردشگر پذیر اهمیت ویژه ای بدهند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان سمیرم  یکی از نقاط توریستی کشور و آبروی گردشگری برای استان اصفهان است گفت: در سمیرم هنوز پارک مناسب، سرویس های بهداشتی عمومی ، امکانات رفاهی برای گردشگران به طور کامل وجود ندارد که نیاز به حمایت مسئولین استانی از بخش گردشگری در این شهرستان است.

رجایی پور با اشاره به اینکه با وجود تمام گلایه ها و انتقاد ها نسبت به مسئولان استانی تا کنون هیچ یک از آنان گلایه های ما را پاسخگو نبوده اند گفت: حق مردم سمیرم از سهم استان اصفهان بیش از این است که تا کنون مورد توجه مسئولین قرار گرفته است.

انتهای پیام/

Go to TOP