۵۴ منطقه نمونه گردشگری سمیرم آماده پذیرایی از مسافران عید فطر

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمیرم از اتخاد تدابیر و تمهیدات لازم برای پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران تعطیلات عیدفطر در این شهرستان خبرداد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، سجاد افشاری اظهارکرد: همه ساله در تعطیلات عید فطر، به دلیل آب و هوای مطبوع و جاذبه‌های طبیعی شهرستان سمیرم، مسافران و گردشگران زیادی به نقاط مختلف این شهرستان سفر و از مناطق و جاذبه‌های گردشگری آن بازدید می‌کنند.

وی افزود: براساس تجربیات سال‌های گذشته انتظار می‌رود در تعطیلات عید فطر امسال نیز بیش از ۲۶ هزار مسافر و گردشگر به مناطق مختلف این شهرستان سفر کنند.

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمیرم با بیان اینکه در جلسات مختلف تدابیر و تمهیدات لازم برای پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران تعطیلات عیدفطر در این شهرستان اتخاذ شده است، بیان کرد: درصدد هستیم تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ادارات و نهادهای خدماتی، امدادی و انتظامی و همچنین مشارکت و همکاری مردم مهمان‌نواز سمیرم، زمینه‌ها و بسترهای لازم را برای رفاه حال هرچه بهتر مسافران و گردشگران در این تعطیلات فراهم کنیم.

افشاری خاطرنشان کرد: در تعطیلات عید فطر امسال دو مهمانپذیر، یک هتل، ۱۰ مدرسه با ۸۰ کلاس درس، چهارکمپ عشایری، مهمان‌سرای ادارات و تعداد زیادی اقامتگاه بوم گردی با برخورداری از تجهیزات رفاهی لازم و مناسب برای اسکان مسافران نوروزی در نقاط مختلف شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به وجود ۵۴ منطقه نمونه و متنوع گردشگری در شهرستان سمیرم، گفت: مسافران می‌توانند در مناطق گردشگری این شهرستان نظیر آبشارسمیرم، جشمه ناز ونک، چشمه بابا زرنگ کمه، روستای خفر و… نیز اسکان پیدا کنند.

مدیر اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمیرم در با اشاره به ازدحام جمعیت مسافران و گردشگران در مناطق مختلف گردشگری این شهرستان، گفت: مناطق گردشگری این شهرستان گنجایش خاص خود را برای گردشگران دارد و برهمین اساس از مسافران می‌خواهیم در این مدت فقط در یک منطقه گردشگری توقف نکنند، بلکه از دیگر مناطق گردشگری شهرستان نیز بازدید کنند.

افشاری همچنین از مسافران و گردشگران درخواست کرد تا ضمن رعایت نکات ایمنی در رانندگی به خصوص در محورهای مواصلاتی این شهرستان، از روشن کردن آتش در مناطق گردشگری خودداری کنند و در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی اهتمام جدی داشته باشند.

آبشارهای سمیرم، بی بی سیدان، خفر و همچنین چشمه ناز ونک، چشمه بابازرنگ کمه، غار دنگزلو، روستاهای خفر و سیور، پارک دریاچه و تخت قراچه (تقرچه)، سد قره‌قاچ، حمام خانعلی (موزه تاریخی سمیرم)، شبستان مسجد جامع از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری و تاریخی مطرح شهرستان سمیرم برای بازید مسافران و گردشگران است.

منبع: ایسنا

  1. موج نیوز گفت:

    آسکان مسافران نوروزی!!!
    بنازم به ایسنا…..
    خخخخخخخخخ

Go to TOP