بی توجهی مسوولان به خشکسالی شدید در شرق سمیرم/ اعضای شورای شهر حنّا دسته جمعی استعفا کردند

عضو شورای اسلامی شهر حنا گفت: اعضای شورای این شهر، در اعتراض به بی توجهی مسئولان و مشکلات معیشتی عموم مردم این منطقه استعفا دادند.

به گزارش سمنا، عضو باسابقه شورای شهر حنا که عهده دار سمَت ریاست شورای اسلامی شهرستان سمیرم نیز هست می گوید: متن این استعفای گروهی به دفتر امور شهری و امور شوراهای استانداری و همچنین فرمانداری شهرستان سمیرم ارسال شده است.

محمدحسن نصرتی با اشاره به اینکه اعضای شورای این شهر به علت تبعیض، بی عدالتی، بی توجهی مسوولان به خواسته های به حق مردم این منطقه استعفا داده اند اظهار کرد: خشکسالی شدید در شرق سمیرم و مزارع دشت حنا معیشت مردم را به خطر انداخته است.

وی به تبعیض قائل شدن مسوولان استانی بین مناطقی همچون شرق اصفهان و سمیرم و حنا اشاره کرد و افزود: یا وجود اینکه در شرق اصفهان کار مردم فقط کشاورزی صرف نیست، اعتباراتی مثل خشکسالی و نگاه ها همواره به آن سمت و سو بوده اما اینجا که همه چیز مردم کشاورزی و زراعت است مسوولان توجهی به خواسته ما ندارند و اقدامی نمی کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر حنا ادامه داد: در دو سه سال گذشته هر چه از مسوولان استان از جمله استاندار و مدیر کل بحران دعوت کردیم از نزدیک بیایند و شاهد بحران بی سابقه این منطقه باشند نه تنها کاری نکردند بلکه به مکاتبات و درخواست های ما نیز توجهی نشد.

نصرتی خاطر نشان کرد: این استعفا از سر اعتراض و نرسیدن داد ما به مسوولان بوده چرا که احساس کردیم در پیشگاه خدا و این مردم شورای شهر هم تشریفاتی است و وقتی کاری از پیش نبرد و به درد مردم نخورد چاره ای جز استعفا نیست.

رییس شورای اسلامی شهرستان سمیرم با تاکید بر اینکه دولت و امور منابع آب منطقه ای عامل این خسارت های سنگین و جیران ناپذیر به مردم و مزارع هستند ادامه داد: سد حنا در شمال این شهر با وجود حجم ذخیره ۵۰ میلیونی تنها شش میلیون مترمکعب آب دارد و تنها یک آبگیر نمادین و متعفن شده است.

وی تصریح کرد: آن زمانی که در دولت سازندگی این سد احداث شد مجوز حفر چاه در بالادست سد و در کنار چشمه ها نیز به مرور صادر می شد که همین خیانت ها و کارهای لحظه ای باعث خشکی چشمه های جوشان این منطقه و پایین آمدن حجم ورودی آب سد گردید.

عضو شورای اسلامی شهر حنا گفت: امروز با وجود این همه چاه مجاز و غیر مجاز و نگاه شرق بینانه مسوولان و برخی نمایندگان به شرق اصفهان، تنها راهکار برای ما استعفا و اعتراض دسته جمعی بود تا شاید دولت تدبیری در این بخش اندیشه کند.

وی یادآور شد: وقتی استاندار دولت تدبیر اصفهان در همان ابتدای کار مهمترین کار و برنامه استان را مسائل شرق اصفهان قلمداد می کند و این موضوع تیتر رسانه ها هم می شود دیگر چه انتظاری است که شهرستان ها و شهرهای کوچکتر و محروم به این مسوولان چشم امید داشته باشند.

نصرتی ابراز امیدواری کرد: دولت و مسوولان دولتی از پشت میزهای خود بلند شوند و از نزدیک شاهد نابودی کشاورزی و معیشت مردم زحمت کش این منطقه باشند تا شاید اقدام و عمل جدی بعمل آورند و چاره ای کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP