فرمانده نیروی انتظامی کشور:

تحرکات تکفیری‌ها در اطراف مرز خنثی شد/ انسداد کامل مرز با کمبود بودجه و امکانات مواجه است

فرمانده نیروی انتظامی کشور درباره نفوذ نیروهای تکفیری و داعش به مرزهای کشور، گفت: ورود گروه‌های تکفیری را به مرزهای کشور نداشتیم ولی در اطراف مرز تحرکاتی انجام شد که با اقدام به‌موقع نیروهای نظامی کشور این تحرکات خنثی شد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین اشتری پیش از ظهر امروز بعد از برگزاری مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: رسانه‌ها پل ارتباطی نیروی انتظامی با مردم هستند که همکاری مناسب رسانه‌ای در کشور با پلیس وجود دارد.

وی با اعلام اینکه یکی از الویت‌های اصلی پلیس در کشور برخورد با معضلات اجتماعی است، تصریح کرد: مردم حق دارند با آرامش زندگی کنند و پلیس با کنترل رفتار اجتماعی افراد در جامعه هماهنگی لازم در برخورد را با مجرمان در برنامه کاری خویش دارد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور در پاسخ به سوالی درباره مبارزه با عوامل مخل نظم در غرب و شرق کشور، خاطرنشان کرد: گروهک پژاک تحرکاتی در غرب کشور داشت که با حضور مقتدر نیروهای سپاه این تحرکات با اشراف اطلاعات و هلاکت نیروهای متخاصم به اتمام رسید.

این مسؤول نیز گفت: نیروی انتظامی با برهم‌زنندگان امنیت در مرزهای غربی کشور برخورد کرد و در درگیری روزهای اخیر پنج نفر از افرادی که تلاش داشتند به داخل کشور نفوذ کنند به هلاکت رسیدند و همچنین یک نفر از همکاران بنده نیز در این درگیری‌ها به شهادت رسید.

اشتری درباره برنامه‌ریزی پلیس در سطح سواحل مازندران، اظهار کرد: طرح امنیت اجتماعی در سطح سواحل استان‌های شمالی با قوت مانند سال‌های گذشته پیگیری می‎شود تا مردم با خیال راحت از ظرفیت مواهب گردشگری این مناطق استفاده کنند.

وی اضافه کرد: به لحاظ ساختاری در سطح سواحل اقدامات مناسبی در استان انجام شد و با اقدامات انجام‌شده میزان غریق در استان مازندران ۶۰ درصد کاهش پیدا کرد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور درباره تجهیز نیروی انتظامی در سطح مرزهای کشور نیز بیان کرد: به‌روزترین امکانات در اختیار پلیس قرار دارد اما در انسداد کامل مرز با کمبود بودجه و امکانات مواجه هستیم.

این مسؤول در پاسخ به سوالی درباره نفوذ نیروهای تکفیری و داعش به مرزهای کشور، تصریح کرد: ورود گروه‌های تکفیری را به مرزهای کشور نداشتیم ولی در اطراف مرز تحرکاتی انجام شد که با اقدام به‌موقع نیروهای نظامی کشور این تحرکات خنثی شد.

اشتری درباره نحوه رسیدگی به تخلفات پلیس، گفت: مردم تخلفات را به سامانه ۱۹۷ اطلاع دهند که رسیدگی انجام می‎شود.

Go to TOP