نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم عنوان کرد:

بدهی ۱۷۰ میلیاردی بیمه کشاورزی به کشاورزان سمیرم / دولت ۴ هزار میلیارد به صندوق بیمه بدهکار است

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم گفت: با توجه به عدم وصول بدهی دولت به صندوق بیمه کشاورزی، کشاورزان سمیرمی به خسارت خود دست نیافتند.

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار سمنا اظهار کرد: از ابتدای حضورم در مجلس دهم به دنبال حل مشکل بدهی صندوق بیمه کشاورزی به کشاورزان سمیرمی می باشم.

وی گفت: این بدهی که مربوط به سال زراعی قبل می باشد به دلیل عدم وصول بدهی ۴ هزار میلیارد ریالی دولت به صندوق بیمه کشاورزی وصول نشده که این امر کشاورزان را متضرر کرده است.

سلیمی افزود: امروز صندوق بیمه کشاورزی ۱۷۰ میلیارد ریال به کشاورزان سمیرم بدهکار بوده که با توجه به گذشت چند ماهه از زمان پرداخت هنوز این بدهی تسویه نشده است.

وی تصریح کرد: پرداخت حق بیمه به صندوق بیمه کشاورزی از سوی کشاورزان به صورت منظم و به موقع انجام شده و بدیهی است که کشاورزان انتظار دارند پرداخت خسارت آن ها از سوی صندوق بیمه کشاورزی در زمان مناسب انجام شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم با اشاره به پیگیری این موضوع با مسئولان بیمه کشاورزی کشور و مشاور پارلمانی بانک کشاورزی گفت: این پیگیری ها تا زمان وصول این بدهی به کشاورزان سمیرمی انجام خواهد شد.

وی علت عدم پرداخت خسارت کشاورزان از سوی صندوق بیمه کشاورزی را بدهی دولت به این صندوق دانست و گفت: پیگیری کتبی و شفاهی این موضوع از صحن علنی مجلس و تذکر به دولت در این موضوع انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

Go to TOP