امام جمعه سمیرم:

بی مدیریتی ۷۰۰۰۰ تن سیب سمیرم را نابود کرد

امام جمعه سمیرم گفت: بی مدیریتی و واردات سیب از دیگر کشورها ۷۰ هزار تن سیب سمیرم را نابود کرد.

به گزارش خبرنگار سمنا، حجت الاسلام حسین رجایی پور در خطبه های نماز جمعه اولین هفته ماه مبارک رمضان با اشاره به ولادت حضرت خدیجه (س)، گفت: این بانوی بزرگوار همواره همراه و پشتیبان پیامبر اسلام بودند و خدمات ایشان به اسلام بسیار گسترده است.

وی با تبریک هفته محیط زیست، اظهار کرد: بدون خاک و هوای پاک تضمین سلامت انسان ها ممکن نخواهد بود و این خاک و هوای پاک متعلق به همه بوده و همگان باید برای حفظ آن کوشا باشند.

حجت الاسلام رجایی پور با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری گفت: دولتمردان باید در برابر پدیده هایی همچون زمین خواری، دریاخواری و تخریب مراتع و جنگل ها که نابودی محیط زیست را در پیش خواهد داشت واکنش نشان داده و با متخلفان برخورد قاطع داشته باشند.

وی هفته جهاد کشاورزی را هفته تعامل کشاورزان و مسئولان دانست و گفت: جهاد کشاورزی باید وارد میدان اقدام و عمل شده و با شکل دادن اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی در راستای پویایی اقتصاد کشور قدم بردارد.

امام جمعه سمیرم خشکسالی را ضربه بزرگی به کشاورزان خواند و گفت: متاسفانه با بی مدیریتی ها و بی تدبیری ها، واردات محصولات تولید داخل باعث متضرر شدن تولید کنندگان داخلی شده است.

وی گفت: با توجه به تولید و انبار سیب درختی در داخل کشور، واردات بی رویه این محصول باعث نابودی ۷۰ هزار تن سیب حاصل دست رنج و زحمت کشاورزان سمیرمی شد و کشاورزان را بیشتر از گذشته متضرر کرد.

خطیب نماز جمعه سمیرم گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان مبلغانی از سراسر کشور در شهر و روستاهای شهرستان برای تبلیغ دین اسلام حضور پیدا کرده که فرصتی مناسب برای پرسش سوالات شرعی و احکام دینی بوده و باید در این فرصت با استفاده از مساجد، منبرها و محافل قرآن از برکات این ماه مبارک استفاده کنیم.

*مقابل روزه خواری در جامعه باید ایستاد

وی با اشاره به افزایش روزه خواری در جامعه گفت: برای مقابله با این ناهنجاری و گناه باید امر به معروف انجام شود تا شاهد کاهش این عمل ناپسند و گستاخی ها باشیم.

امام جمعه سمیرم گفت: حتی افرادی که توانایی روزه گرفتن را به دلایلی همچون بیماری ندارند با رعایت احترام روزه داران و این ماه مبارک رفتار کنند و باید مقابل روزه خواری علنی و آشکار در جامعه ایستاد.

وی گفت: نپرداختن خمس و زکات، کم اهمیت شمردن نماز و روزه و عادی شدن گناه باعث استجابت نشدن دعاها و افزایش سختی و مشکلات در جامعه خواهد شد.

انتهای پیام/

Go to TOP