عقوبت فرد روزه‌خوار در قیامت چگونه است؟

آیت‌الله بطحائی گلپایگانی گفت: فرد روزه‌خوار پس از بجا آوردن کفاره دیگر قرب الهی را ندارد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله سید هاشم بطحایی گلپایگانی، مرجع تقلید و عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به عقوبت الهی روزه‌خواران اظهارکرد: کسانی که روزه نمی‌گیرند دو گروه اند، اول کسانی که عذر دارند مانند بیماران، زنان باردار و شیرده و افراد دارای کهولت سن که در این مورد اگر مشکل آنها تا سال آینده برطرف شد باید قضای روزه را به جا بیاورند.

وی افزود: دسته دوم گروهی هستند که به عمد روزه نمی‌گیرند، این افراد به عنوان کفاره باید به جای هر یک روز ۶۰ روز، روزه گرفته یا ۶۰ نفر را اطعام کنند.

بطحائی گلپایگانی گفت: در خصوص فرد روزه خوار می‌توان گفت که پس از بجا آوردن کفاره دیگر قرب الهی را ندارد، مانند مجرمان که پس از پرداخت جریمه در نهایت با او کاری ندارند، اما دیگر محبوبیت نخواهد داشت.

این مرجع تقلید در زمینه توبه روزه خواران خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند «التائب من الذنب کمن لا ذنب له؛ کسی که از گناه توبه کند (خداوند همه گناهان او را می‌آمرزد و) همانند کسی می‌شود که هیچ گناهی نکرده است» لذا خداوند فرد توبه‌کننده را خواهد بخشید و در آخرت به خاطر روزه‌خواری عذاب نخواهد شد.

Go to TOP