مو شکافی از همه نقل و انتقالات پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس به شدت دنبال جذب مهرداد محمدی برای فصل شانزدهم است.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،؛برای پرسپولیس امیدهایی به وجود آمده است که مهرداد محمدی را جذب کند. در واقع قرار است علی فاطمی از پرسپولیس به راه آهن منتقل شود و علاوه بر آن مبالغی در ازای دریافت رضایت نامه مهرداد محمدی پرداخت شود و البته باشگاه می گوید در هر صورت از سقف تعیین شده نمی گذرد.
برانکو محمدی را برای جناح چپ در نظر دارد. همان جایی که امید عالیشاه بازی می کند. از میان محمدی و امیری به طبع یکی جذب می شود و نظر بیشتری روی  جذب محمدی است.
در این میان امیدهایی هم برای جذب مهدی ترابی به وجود آمده است. رایزنی هایی که به جاهای خوبی رسیده است.
پرسپولیس اگر بخواهد کاوه رضایی با یک مهاجم خوب خارجی بگیرد، در عمل از میان محمدی، ترابی و امیری برای دو نفر هم جا نخواهد داشت. ترابی البته مهاجم هم هست.

*انصاری در دفاع وسط

برانکو ایوانکوویچ اگر بازیکن مورد نظرش را در دفاع چپ پیدا کند برای محمد انصاری برنامه های دیگری دارد. او در دفاع چپ به دنبال بازیکنی با قابلیت های رضاییان یا ماهینی در سمت راست است. بازیکنی که پیش برود و موقعیت سازی کند.
انصاری در تفکرات برانکو می تواند به یک دفاع میانی خوب تبدیل شود.

*نگرانی شدید پرسپولیس از تعدد ملی پوشان

به فرض جدایی مهدی طارمی، پرسپولیس همین حالا کامیابی نیا، بیرانوند و رضاییان را در اردوی تیم ملی دارد. انصاری و نوراللهی هم دعوت شده اند و سیدجلال هم اضافه خواهد شد.
یکی از بازیکنان تیم ملی هم پیغام فرستاده است که می خواهد به پرسپولیس ملحق شود و پرسپولیسی ها در حال فکر کردن روی این موضوع هستند. ترابی و امیری هم در فهرست خرید قرار دارند.
به طور حتم پیش خودتان می گویید اگر همه این موارد محقق شود، پرسپولیس به چه تیم کهکشانی بدل خواهد شد؟ اما در پرسپولیس این مساله باعث نگرانی زیادی شده است. تداخل برنامه های تیم ملی برنامه های آماده سازی پرسپولیس استرس زیادی را به وجود آورده است.

همه ما خاطرات دوران مربیگری استیلی و ژوزه را به یاد داریم که تعدد ملی پوشان و فقدان آنها در دوره آماده سازی چه بلایی بر سر پرسپولیس آورد.
در واقع در پرسپولیس بحث بر سر این است که افزایش تعداد ملی پوشان با برنامه هایی که وجود دارد چه اثری روی تیم می گذارد.
همین حالا فدراسیون فوتبال در نامه ای به باشگاه ها اعلام کرده است نباید تا ۳۰ خرداد از ملی پوشان در تمرینات استفاده کنند! حتی اگر این دستورالعمل در کار نباشد باز هم ملی پوشان نیاز به استراحت و دوری از تمرینات دارند و اینگونه نیست که جذب نفرات مورد نظر، دقیقا نتیجه دلخواه را در پی داشته باشد.
حتی بعضی بر این باورند کی روش می تواند از این روش برای زمین گیر کردن و از میدان به در کردن برانکو به عنوان آلترناتیو خود استفاده کند. در زمان حضور ژوزه در پرسپولیس هم حرف و سخن هایی در میان بود.
کی روش و ژوزه به شدت با یکدیگر مشکل داشتند. در زمان ژوزه ملی پوشان زیادی دعوت می شدند. کریمی هم جایگاه رفیعی نزد کی روش داشت و در پی آن میانه اش با ژوزه هم خوب نبود. ژوزه که رفت ملی پوشان پرسپولیس کم شدند و کریمی هم احتمالا کارکردش را از دست داد!

*یک جای خالی تا نیم فصل برای خلیل زاده

پرسپولیس با احتساب جدایی طارمی، بنگر، نورمحمدی، مکانی، حاتمی، اومانا، کفشگری، فاطمی و کمندانی سه جای خالی در فهرست بزرگسال و یک جای خالی در فهرست زیر ۲۳ ساله ها دارد. قدیمی پور هم برود یک دروازه بان باید جایش را بگیرد.
امیری، محمدی، ترابی، کاوه رضایی، یک مهاجم خارجی و یک بازیکن دیگر که نمی توان نام وی را برد و از تیم ملی پیغام فرستاده نیز ، مد نظر پرسپولیس قرار دارند.
طبیعی است جای کافی برای این نفرات وجود ندارد. از سوی دیگر پرسپولیسی ها دوست داشتند و دارند در صورتی که خلیل زاده با سپاهان به توافق نرسید یک جای خالی را برای او در نیم فصل نگه دارند.

(گزارش از ابراهیم فتاحی)

انتهای پیام/

Go to TOP