مدیر اجرایی سیزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان:

سیزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان با حضور ۳۶۷ موسسه قرآنی برگزار می شود

حجت الاسلام صادقی زاده از برگزاری سیزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان به صورت رایگان در محل دائمی نمایشگاه ها با ویژه برنامه قرآن ، عترت و محیط زیست خبر داد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، حجت الاسلام حمید رضا صادقی زاده در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، پیرامون  برگزاری سیزدهمین نمایشگاه  قرآن اصفهان اظهار کرد: سیزدهمین نمایشگاه قرآن هم‌زمان با ایام ماه مبارک رمضان از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ خردادماه به مدت یک هفته  میزبان علاقه‌مندان کلام  نورانی وحی است.

وی با بیان اینکه سعی شده است نمایشگاه امسال  از یک جامعیتی نسبت به سال های گذشته برخوردار باشد، گفت: با هماهنگی هایی که صورت گرفته است در همه ابعاد مختلف قرآنی اعم از مباحث هنری، نرم افزاری  و از موسسات حوزوی، قرآنی و فرهنگی  برای حضور در این نمایشگاه استفاده بشود.

صادقی زاده تصریح کرد: استقبال از جانب موسسات قرآنی برای حضور و شرکت در نمایشگاه قرآن بسیار زیاد بوده است به نحوی که به علت کمبود فضا و مکان، دست رد به برخی از موسسات زده شده است.

وی تاکید کرد: سیزدهمین نمایشگاه قرآن در اصفهان با حضور ۱۳۹ مشارکت‌کننده از استان‌های تهران، اصفهان، قم، فارس و خراسان رضوی در قالب چهار سالن در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می‌شود که البته تعداد بیشتر موسسات از استان اصفهان انتخاب شده اند.

مدیر اجرایی سیزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان با تاکید براینکه از جمله نکات قابل بیان توجه به بحث محیط زیست وکشاورزی  تحت عنوان “قرآن و عترت و محیط زیست” است که به صورت ویژه در سالن چهارم نمایشگاه با حضور تشکل های زیست محیطی  و انجمن های کشاورزی برگزار می شود.

وی ابراز کرد:  سیزدهمین نمایشگاه قرآن امسال با شعار”اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در پناه قرآن و عترت” برگزار می شود و امیدوار هستیم موسسات تازه ترین فعالیت های فرهنگی و هنری خود را ارائه بدهند.

حجت الاسلام صادقی زاده گفت:  با توجه به  ابعاد متنوع  سیزدهمین نمایشگاه قرآن پیش بینی استقبال خوبی از همشهریان اصفهان می شود، اما  نکته قابل بیان این است که رسانه ها و صداو سیما در تبلیغ نمایشگاه  حداکثر تلاش و همت  خود را بگمارند تا شاید بهره مندی بیشتر مردم از کلام وحی الهی باشیم.

وی با بیان اینکه سیزدهمین نمایشگاه  قرآن برای بازدید کنندگان و موسسات شرکت کننده به صورت رایگان است، افزود: ساعت بازدید  از نمایشگاه  بعد ظهر ۵تا ۱۱ شب است که بالغ بر ۳۶۷ موسسه، دانشگاه، شرکت و  حوزه در این نمایشگاه به ارائه خدمات و فعالیت های خود می پردازند.

مدیر اجرایی سیزدهمین نمایشگاه قرآن اصفهان   در توضیح برنامه های جنبی این نمایشگاه  خاطرنشان کرد: نمایش عروسکی با مضامین قرآنی، شب شعر قرآنی، گردهمایی با موضوع سواد رسانه‌ای و برگزاری محافل قرآنی نیز از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است که ساعت ۲۱ هر شب در محل سالن همایش‌های محل برگزاری نمایشگاه‌های استان واقع در پل شهرستان برگزار می‌شود

وی ادامه داد: از دیگر برنامه های صورت گرفته از سوی متولیان امر زمینه حضور هنرمندان مرتبط با قرآن وبرگزاری کارگاه هنر نقش و نگار، غرفه‌های هنرهای تجسمی، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان، بسیج هنرمندان استان، آثار برگزیده جشنواره نگارگری، مقر کتاب و مؤسسه قرآن و عترت روشن‌دلان است.

حجت الاسلام صادقی زاده با اشاره به اینکه معتقدیم که یکی از مظلومیت  هایی که وجود دارد، شهدای مدافع حرم است،عنوان کرد: یکی از تشکل های شرکت کننده دراین نمایشگاه فضایی را برای شهدای مدافع حرم همچون نمایشگاه کتاب تهران فراهم کرده است که از جمله جذابیت های سیزدهیمن نمایشگاه است.

انتهای پیام/ت

Go to TOP