امام جمعه موقت سمیرم:

روزه خواری آشکار زیر پا گذاشتن حقوق مردم است

امام جمعه موقت سمیرم گفت: در حال حاضر بسیاری از افراد جوان و نوجوان روزه می‌گیرند، و روزه خواری آشکار در جامعه به معنای زیر پا گذاشتن ارزش‌های آنان است.

حجت الاسلام سجاد زینعلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، با اشاره به اینکه افطاری دادن در ماه مبارک رمضان مستحب و پسندیده است، افزود: این درحالیست که افراد نیازمند در جامعه نیز بسیار است و این امر باید فرهنگ سازی شود تا سفره های افطار برپا شده بیشتر برای این افراد باشد.

وی تاکید کرد: برپایی سفره‌های افطار برای افراد نیازمند ارزش و ثوابی بیش از برپا کردن سفره‌ها افطار برای افرادی است که از توانایی مالی برخوردار می‌باشند.

زینعلی با اشاره به برپایی سفره‌های افطار در ادارات توصیه کرد: مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند که از چه محلی برای برپایی این سفره‌ها هزینه می‌کنند، اگر برپایی این سفره‌ها با هزینه‌های شخصی خود آن‌ها می‌باشد برپایی آن هیچ اشکالی ندارد.

وی ادامه داد: اگر قرار بر این است تا برپایی سفره‌های افطار در ادارات از محل بیت المال هزینه شود باید در برپایی آن احتیاط کرد.

امام جمعه موقت سمیرم در ادامه در خصوص روزه خواری آشکار در جامعه و پیامدهای آن اظهار کرد: مجازات روزه خواری آشکار در اسلام شلاق است و اسلام به شدت آن را نکوهش کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از افراد جوان و نوجوان روزه می‌گیرند، و روزه خواری آشکار در جامعه به معنای زیر پا گذاشتن ارزش‌های آنان است.

زینعلی تاکید کرد: از سوی دیگر روزه خواری آشکار به معنای زیرپا گذاشتن حق و حقوق افراد در جامعه می‌باشد.

 

Go to TOP