امام جمعه موقت سمیرم در مراسم گرامیداشت بنیان گذار انقلاب:

امام (ره)، آمریکا را شیطان بزرگ نامید

امام جمعه موقت سمیرم گفت: امام خمینی (ره) بر اساس آیات قرآن کریم آمریکا را شیطان بزرگ نامید و همواره پشتیبان شعار مرگ بر آمریکا بود.

به گزارش خبرنگار سمنا، فرماندار سمیرم در مراسم گرامیداشت ارتحال امام (ره) که ظهر امروز در امامزاده ابراهیم سمیرم برگزار شد شخصیت ایشان را در جهان بزرگ و منحصر بفرد دانست و گفت: روح بنیان گذار انقلاب برگفته از اسلام ناب محمدی بود.

محمد حسین نصرتی گفت: امام (ره) حتی در اوج خفقان و تاریکی جامعه در برابر ظلم و استکبار ایستاد و باید بدانیم بدون ایشان انقلاب اسلامی ریشه ظلم و خفقان را بیرون نمی کشید.

وی گفت: عزت و استقلال امام (ره) و این نظام حاصل شعار نه شرقی نه غربی بوده و دفاع از فلسطین و مردم آن از مهمترین اهداف این انقلاب می باشد که هیچگاه از نظام جدا نخواهد شد.

نصرتی تصریح کرد: در هنگام اروج ملکوتی بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران، خوشبختانه فردی اصلح و همانند امام (ره) سکان رهبری این نظام را به دست گرفت که شایسته ترین افراد می باشد.

امام جمعه موقت شهرستان سمیرم با اشاره به دشمن شناسی امام خمینی (ره) افزود: ایشان هیچگاه دشمنی دشمنان را فراموش نمی کرد و همواره نفوذ دشمن در دانشگاه ها و جامعه را رصد و هشدار می داد که غرب به دنبال عقب نگه داشتن ایران از پیشرفت و اعتلای فرهنگ است.

حجت الاسلام سجاد زینعلی با اشاره به غرب گرایی مسئولان تحصیل کرده در غرب گفت: امام (ره) همواره مخالف تحصیل جوانان ما در کشورهای تحت استعمار و سلطه غرب و استکبار بود تا اینگونه تصمیمات کلان مسئولان ما به سوی غرب نباشد.

وی تصریح کرد: تسخیر لانه جاسوسی در ایران نشانگر دنبال کردن آمریکا برای تسلط به ایران بود و مسئولان ما باید امروز در تصمیمات خود ضد آمریکایی و غربی عمل کنند نه غرب گرایانه.

حجت الاسلام سجاد زینعلی افزود: امریکا به دنبال جلوگیری از پیشرفت و نفوذ ایران در جهان می باشد و امام (ره) همواره با ایستادن در برابر تحقیرها، به اسلام و مسلمین عزت و اقتدار می بخشید و امروز ما که پیرو ایشان می باشیم باید برای حفظ عزت و اقتدار در برابر غرب تسلیم نشویم.

وی گفت: عده ای خصمانه امام (ره) را مخالف شعار مرگ بر آمریکا می دانند و از خود خاطره می سازند در صورتی که امام خمینی (ره) بر اساس آیات قرآن، آمریکا را شیطان بزرگ نامید و تا پایان عمر خود روحیه استکبار ستیزی را داشتند.

امام جمعه موقت سمیرم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم بنیان گذار انقلاب گفت: ایشان در سخنرانی خود سرتاسر به دنبال جلوگیری از تحریف شخصیت امام (ره) بودند.

وی اذعان کرد: پیروی از اندیشه و راه بنیان گذار انقلاب اسلامی تنها با بصیرت امکان پذیر بوده و مسئولان و مردم ما باید بدانند که دشمن امروز کجا دست گذاشته است.

انتهای پیام/

Go to TOP