بیت المالی که به هدر رفت + عکس

پنج سال قبل شهردار بومی جدید آمد و طرحی دیگر در انداخت. این روزها هم گویا شهردار غیر بومی سمیرم رفته و در شهرستان و زادگاه خودش سمت و پست جدید دولتی گرفته است.

سمنا محمود افشاری/ داستان بیت المال و حکایت طرح هایی که ثمره شان هدر رفت همان بیت المال است شاید تلخ باشد اما بازتاب ندادن و ننوشتن از آنها تلخ تر است.

باید تاکید کنم این حق مردمانی است که باید از شهرشان  و وقایعی که در آن می گذرد مطلع باشند و ما به عنوان رابطان این ارتباط دو طرفه مسئول ثبت و ضبط و نوشتن از این رویدادها هستیم. حال گاهی این خبر از مسوول است که از کارها و فعالیت هایش گزارش می دهد و از دیگر سو گاهی این ما هستیم که باید ناظر باشیم و اعمال و رفتار مسوولان را در کنار مردم رصد کرده و در ادامه منتشر کنیم.

همین پنج سال قبل بود که تیتر زدم« ۱۰۰ میلیون تومان پول به زیر خاک رفتـ»

جریان از این قرار بود که شهرداری سمیرم کالبرت یا تونل بتنی در باغ و پارک دریاچه سمیرم با هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی ساخته بود و شهردار جدید که روی کار آمد احداث آن سازه برای این طرح را بی استفاده و بدون کارشناسی تشخیص داد.

همین شد که کالبرت و سازه بتنی، زیر خروارها خاکی که به عنوان بند خاکی باغ دریاچه در مرکز شهر سمیرم ساخته شده بود بدون هیچ استفاده ای دفن شد و آن تیتر معروف دفن ۱۰۰ میلیون تومان پول بی زبان بیت المالِ به زیر خاک رفته سرو صدایی بر پا کرد.

بند چند منظوره باغ دریاچه که در حقیقت خیابان روی بند محل آمد و رفت خودروها در تعریف خیابانی جدید در مرکز شهر تعریف شده این روزها تغییرات زیادی کرده که یکی از آنها آسفالت شدن روی سطح بند یا همان خیابان متصل کننده شرق و غرب شهر سمیرم به یکدیگر در حدود دو ماه گذشته بود.
آسفالتی که تازه تازه و به قول معروف آفتاب ندیده بود و بازدید میدانی نشان می دهد عمده آن آسفالت در دو طرف این بلوار تازه تاسیس تخریب و بارگیری شد.

حالا مسیر روی بند باغ دریاچه در مرکز شهر سمیرم بار دیگر، به تلّی از گرد و خاک تبدیل شده و حاشیه بند نیز مملو از خاک و آسفالت هایی است که از همین محل برداشته اند.

رئیس شورای اسلامی شهر سمیرم دلیل این کار را ممنوع شدن تردد کامیون از داخل شهر و خاصیت موئینگی آب پشت بند دریاچه عنوان کرد و گفت: زمانی که روی مسیر بند آسفالت شد تردد کامیون از داخل شهر ممنوع شد و حجم زیادی از تردد بار سنگین روی این بند را شاهد بودیم.

مجتبی افشاری خاطر نشان کرد: علاوه بر این با وجود تعبیه زهکشی برای بند بعداز درخواست کشاورزان پائین دست برای افزایش حجم آب پشت بند، اقدام به بالابردن ارتفاع بند کردیم تا هم آب بیشتری ذخیره شده و هم از لجن شدن و راکدماندن آب جلوگیری شود.

وی توضیح داده است: در این حال با بالارفتن ارتفاع بند، خاصیت موئینگی آب مشکلاتی ایجاد کرد و زهکش قسمت زیرین بند جوابگوی این خاصیت تخریبی نبود.

افشاری تصریح کرد: در زمان حاضر با مهندسان مشاور زایندآب مشورت های تخصصی داشته ایم و به زودی این مشکل را حل و فصل خواهیم کرد.
به هر روی پنج سال قبل شهردار بومی جدید آمد و طرحی دیگر در انداخت. این روزها هم گویا شهردار غیر بومی سمیرم رفته و در شهرستان و زادگاه خودش سمت و پست جدید دولتی گرفته است.

سمتی که دردی از من سمیرمی درمان نمی کند و هر توجیه و پاسخی هم داشته باشد مصداق همان “نوشداروی بعد از مرگ سهراب” معروف شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی است.

والسلام

انتهای پیام/

 1. خان گفت:

  ای شهردار بیچاره ۲ سال شب و روز زحمت کشید هیشکی ازش تقدیر نکرد.حالا همه گیر دادین به پارک دریاچه؟؟؟
  چرا دزدی ها رو خبر نمیدین به مردم.
  خیانت خیانت خیانت
  بعدشم سمت ایشون قبلا پست های بالاتری هم داشتن .ریشه مشکلو پیدا کنید .

 2. همشهری گفت:

  در این دو سال این یک کارو فکر میکردیم حداقل درست انجام بدن. شهردار که رفت ولی مدیونید اگر یک نیروی بومی با تحصیلات دانشگاهی واقعی و متخصص و باتجربه به عنوان شهردار انتخاب نکنید. پیشنهاد میکنم ویژه نامه ای جهت اطلاع رسانی اقدامات اخیر شهرداری و هزینه های مصرف شده شهرداری فراهم کنید و در اختیار مردم بگذارید. معرفی کارکنان شهرداری با سمت و مدرک تحصیلیشان هم برای شناخت بیشتر انها و آشنایی مردم جهت مراجعه لازم است.چرا ما خودمان و شهرمان را نردبام ترقی دیگران میکنیم؟؟؟؟

 3. خخخخخ گفت:

  آره ی بومی بزارید که راحت تر …
  انشالله که شورا تصمیم خوب بگیره و از فردی که صلاحیت کار داره استفاده کنه .واقعا هستند عزیزانی از خود سمیرم که توانایی بالایی دارند اما حیف ///

 4. دانشمند گفت:

  روزی مردی خدمت عالمی رسید و گفت: همسر من نماز نمی‌خواند. چه کار کنم؟

  عالم گفت: درباره فضیلت‌های نماز برایش بگو، بگو که چقدر نماز بر روح انسان تاثیر مثبت دارد.

  مرد گفت: گفته‌ام، خیلی هم زیاد، ولی بی‌فایده است.

  عالم گفت: وعده‌ خدا را در مورد بهشت و نعمت‌های آن برایش بازگو کن. بگو که در صورت خواندن نماز واقعی چه چیزهایی در بهشت در اختیار او خواهد بود.

  مرد گفت: گفته‌ام! خیلی هم اغراق کرده‌ام. ولی بی‌فایده است.

  عالم گفت: از هول و وحشت جهنم و سختی‌هایی که در صورت نخواندن نماز به او وارد می‌شود، برایش بگو.

  مرد گفت: گفته‌ام، خیلی هم زیاد، ولی باز هم بی‌فایده است!

  عالم متفکرانه گفت: پس حرف حسابش چیست؟

  مرد پاسخ داد: هیچی! می‌گه تو بخون تا منم بخونم!!

 5. حسین گفت:

  کی این جاده آسفالت میشه ؟‌ ۱ ماهه منتظرم . ماشین من نو هست حیفه تو این جاده خراب میشه

 6. ..... گفت:

  مقصر کسی نیست جر خودمان. با انتخابهایمان به خودمان خیانت میکنیم. انتظاری که از شورای شهر میرود بیش از اینهاست. گویا وظیفه خود را فقط انتخاب شهردار میدانند که متاسفانه در این کار هم موفق نبوده اند و نخواهند بود.هیچ کارمندی نمیخواهد کم کاری کند مگر اینکه مافوقش توان مدیریت نداشته باشد. مدام به پرسنل شهرداری برچسب دزدی و خیانت و … میزنند اگر مدیر اداره و انتخاب شورا درست باشد هرگز کسی جرات دزدی هم به خود نمیدهد. چرا باوجود نیروهای توانمند در شهرداری سراغ نیروهای ناکارامد و غریبه و غیرمرتبط میروید؟؟؟؟ آیا معنای این حرفها چیزی جز حسادت، باندبازی، خیانت به مردم ، سرپوش گذاشتن بر اشتباهات و …. نیست؟؟؟ متآسفم برای کسانی که عمرشان را در این شهر و شهرداری هدر میدهند آنهم با این هدف که خدایی کار کنند و آخرتشان را خراب نکنند.شورای شهر محترم لطفا عاقلانه تصمیم بگیرید و خدایی فکر کنید.

Go to TOP