پرونده باند مخوف سرقت مسلحانه، قتل ، شرارت و آدم ربایی در سمیرم بسته شد

فرمانده انتظامی استان از انهدام باند مخوف سرقت مسلحانه، قتل، شرارت و آدم ربایی در سمیرم خبر داد و گفت: در درگیری مسلحانه سحرگاه امروز دو تن از اعضای این باند به هلاکت رسیده و ۵ تن دیگر نیز دستگیر شدند.

به گزارش سمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “عبدالرضا آقاخانی” ، فرمانده انتظامی استان اصفهان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال اجرای طرح امنیت اجتماعی با اولویت مبارزه با اشرار ،اراذل و اوباش ماموران پلیس امنیت عمومی و کارآگاهان پلیس آگاهی با اشرافیت کامل پلیسی خود توانستند اعضای  باندی که در زمینه سرقت مسلحانه، شرارت، آدم ربایی و قتل فعالیت داشتند را شناسایی و منهدم کنند.

وی افزود: اعضای این باند پس از اینکه در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه در درگیری مسلحانه یک نفر از شهروندان را در منطقه “زینبیه” به قتل رسانده و متواری شده بودند سرانجام پس از پنج روز از حادثه مذکور مخفیگاه آنان طی یک عملیات منسجم و هماهنگ در شهرستان سمیرم شناسایی و ماموران با همکاری و مشارکت نیروهای نوپو یگان ویژه اصفهان وارد عمل شده که ضمن درگیری دو نفر از آنان به هلاکت رسیده و دو نفر دیگر از جمله سردسته باند دستگیر شدند.

سردار آقاخانی گفت: همزمان با این عملیات ماموران پلیس آگاهی و امنیت عمومی این فرماندهی مخفیگاه اعضای دیگر این باند را در منطقه فارسان چهار محال و بختیاری شناسایی و سه تن دیگر از آنان را نیز دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان گفت: از این متهمان چهارقبضه سلاح سرد شامل قمه و قداره و چاقوهای نامتعارف به همراه یک قبضه اسلحه کلاشینکف، دو قبضه اسلحه وینچستر ، یک قبضه اسلحه کلت کمری و تعدادی فشنگ و مهمات جنگی کشف شده است.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان که در سنین بین ۲۷ تا ۳۰ سال هستند، طی ۱۰ سال گذشته در استان های اصفهان و تهران اعمال مجرمانه ای از قبیل سرقت مسلحانه طلافروشی، سرقت به عنف، شرارت، آدم ربایی، قتل و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان مرتکب شده بودند.

به گفته این مقام انتظامی، سردسته این باند نیز دارای هشت فقره سابقه سرقت بوده که سحرگاه امروز به لطف خدا و همت ماموران نیروی انتظامی پرونده این باند برای همیشه بسته شد.

سردار آقاخانی با تقدیر از همکاری و همراهی صمیمانه دستگاه قضایی با پلیس در اجرای دقیق و موفقیت آمیز این ماموریت گفت: اجرای این عملیات نشان داد که دستگاه قضایی و مجموعه پلیس استان با قاطعیت و جدیت با برهم زنندگان نظم و امنیت برخورد می کند و انشاء الله خرداد ماه، ماه سیاهی برای اراذل و اوباش و اشرار خواهد بود.

 1. همشهری گفت:

  با سلام ، از آقای سردبیر خیلی تشکر می کنم که با انتشار غیر حرفه ای تیتر خبر، به هر خواننده غیر سمیرمی به اشتباه این گونه القا می شود که این افراد سارق و خلافکار ، سمیرمی بودند و مدت هاست که در سمیرم به جرم و جنایت مشغول اند و چه راحت به حیثیت عمومی این شهرستان مظلوم لطمه وارد می شود . می شد با رعایت اصول خبر نویسی و استفاده از علائم آیین نگارش در مکان مناسب متن و تیتر خبر ، این نقیصه را رفع کرد . در ضمن خبر نگار می بایست به موقع در محل وقوع خبر حضور پیدا کند و تصاویر واقعی را تهیه و منتشر کند نه اینکه از تصاویر غیر واقعی و آریه ای استفاده نماید که این عمل عین خلاف است .

  • میثم گفت:

   دوست عزیز این خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس بوده و نه تولیدی سایت سمنا
   در ضمن اجازه پوشش هر خبری به خبرنگار داده نمی شود که بتواند هر رخدادی را پوشش و تصاویر واقعی را منتشر کند
   در این موضوع حتی هیچ مصاحبه ای با خبرنگاران سمیرم انجام نشد و توضیح این رخداد توسط سردار آن هم در مرکز استان انجام شده و خبرنگاران شهرستان از مصاحبه و پوشش خبر محروم بودند

 2. علی گفت:

  سرقت به عنف دیگه چجور جرمیه که اینا مرتکب شدن؟!!

  • میثم گفت:

   عنف در لغت به معنی خشونت و زور است و صفت عنف به معنی همراه با زور و اکراه و از روی جبر و اجبار در تجاوز و به نوعی آزار و اذیت یا قهر و غلبه در انجام سرقت است. تفاوت سرقت به عنف با سرقت عادی در این هست که در سرقت به عنف مال باخته مورد تهدید و ارعاب و حتی آزار جسمی قرار گرفته و مالش را به زور و در حضور خودش سرقت می کنند که به اصطلاح عامیانه همان زورگیری است.

 3. محسن گفت:

  زنده باد سردار سلیمانی

Go to TOP