جانباز 70 درصد سمیرمی:

مشکل امروز شعاری عمل کردن در برابر اقتصاد مقاومتی است

حاج حسن امروز پس از ۳۶ سال تحمل درد خود، از درد و رنج بیکاری جوانان جامعه و غربت شهدای گمنام سمیرم درد می کشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا، در ادامه شاهد مصاحبه با جانباز ۷۰ درصد سمیرمی، حاج محمد حسن افشاری می باشیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید:
محمد حسن افشاری، معروف به حاج حسن، جانباز ۷۰ درصد می باشم که در منطقه عین خوش و در عملیات فتح المبین روز دوم فرودین ۱۳۶۱ ساعت ۹ صبح بر اثر اصابت گلوله به نخاع مجروح شدم.
جز اولین نیروهای سپاه سمیرم و عضو شورای فرماندهی سپاه بودم و بعد به آموزش و پرورش رفتم.

این روزها چه خبری شما را تحت تاثیر قرار داده است؟
شهدای حرم و حریم امنیت ایران که این روزها در حمله ای ناجوانمردانه که در زمان آتش بسی که حاصل خصومت استکبار و حیله های غربی بود غافلگیر شده و خونشان را برای دفاع از حرم اهل بیت اهدا کردند.
جا دارد ولادت امام حسین (ع) و ولادت حضرت ابوالفضل (ع) که به حق به نام روز های پاسدار و جانباز نامگذاری شده را به مردم ولایت مدار جمهوری اسلامی ایران تبریک بگویم.

نظرتان در مورد جوانان امروزمان چیست؟
حضور جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب در جبهه های استکبار ستیزی برای دفاع از حرم و حریم امنیت ایران امروز نشان داد که پیام بنیان گذار انقلاب اسلامی ، جانبازان، شهدای دفاع مقدس و مقام معظم رهبری به خوبی در روح آنان شکوفا شده است.
جوانان ما امروز علی رغم فرصت طلبی و اشرافی گری برخی مسئولان به ارزش های اسلامی و ولایت اهل بیت که پایه و اساس این نقلاب است وفادار بوده و ولایت مدارانه تا پای جان ایستاده اند.

حرفتان با مسئولان؟
از گروه بندی و دوقطبی کردن جامعه پرهیز شود، مسئولان بدانند که این مردم ولی نعمت های این نظام بوده و پست مقام آنان در صورتی که در راه خدمت به آحاد مردم باشد ارزش دارد، در غیر این صورت ضرر دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت.
شعار پیروی از ولایت را به عمل گرایی تبدیل کنید، تجربه چندین ساله نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده که اگر از ولایت زاویه بگیریم متضرر خواهیم شد.
دل خوش شدن به بیگانگان و دست درازی به سوی آنان جز خسران و خواری و ذلت چیزی را در پی نخواهد داشت، نیاز های این کشور با توجه به جوانان و نیروهای توانمند داخلی حل خواهد شد، ایران پتانسیل بالایی دارد که اگر از خام فروشی دست برداریم، هم مشکل اقتصادی ما حل خواهد شد و هم مشکل بیکاری و رکود جامعه ما.
امروز اگر شهدا را ارج نهیم و مقام معظم رهبری را تکریم کنیم از سر نیاز شهدا نبوده بلکه نیاز جامعه و دولت مردان است تا با ترویج روحیه شهادت طلبی و استکبار ستیزی و بقا عزت و منزلت خود، امنیت و کیان ایران اسلامی را حفظ نماییم.

بنظر شما مشکل امروز جامعه ما چیست؟
مشکل ما امروز شعاری عمل کردن در برابر اقتصاد مقاومتی است، باید اقتصاد مقاومتی، عملی شود تا شاهد نباشیم یک نفر حقوقی چند ده میلیونی می گیرد در صورتی که عده ای در جامعه به نان شب خود محتاج می باشند.
بیکاری جوانانی با مدارک عالی در برابر عده ای که چند شغل دارند باعث ایجاد مشکلاتی همچون فقر، فحشا، اعتیاد و مشکلات فرهنگی در سطح جامعه می شود.
شهرستان سمیرم با داشتن پتانسیل هایی همچون سیب، دامداری و حضور عشایر به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان گوشت و لبنیات امروز پر شده از جوانان بیکار که دلیل آن بدون شک خام فروشی محصولات می باشد، اگر یک کشتارگاه صنعتی در شهرستان بود زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم عده زیادی در این شهر ایجاد می شد تا اینگونه ثروت این شهرستان بیهوده از دست مردمان آن خارج نشود.
مسئولان به جای تسهیلات خودرو که سود آن به جیب خودرسازان سرازیر شد به فکر سنت ازدواج باشند که هنوز پس از مدت ها تسهیلات اندک آن در پیچ خم طاقت فرسایی قرار گرفته است.
بدون شک عمل به فرامین مقام معظم رهبری و وصیت شهداست که مشکلات اقتصادی و فرهنگی ما را می تواند حل کند، بیهوده چشم به بیرون نبندیم.

حرف دلتان را بفرمایید
شهدای گمنام سمیرم؛ بارها مردم و ما جانبازان به عنوان همرزمان این عزیزان درخواست رسیدگی به این قسمت را داشته ایم که هنوز هیچ اقدام درستی صورت نگرفته است.
رسیدگی به مقبره شهدای گمنام سمیرم به عنوان ایجاد محلی امن فرهنگی برای خانواده ها در شهرستان یک درخواست همگانی و یک نیاز بزرگ در شهر می باشد، دل هر انسانی در برابر غربت این بزرگواران که بیش از پیش امروز گمنام شده اند، آتش می گیرد، امیدوارم مسئولانی که به برکت جانفشانی های این جوانان بر صندلی تکیه زده اند در راستای حل این مشکل اقدامی کنند.
و سخن دیگرم که قبلا هم نیز اشاره کردم توجه به اشتغال جوانان و استفاده از نیرو و پتانسیل داخلی است، اقتصاد مقاومتی و عمل به آن حلال بسیاری از مشکلات امروز ماست.

  1. محمد گفت:

    انشاا… خداوند ایشان و دیگر یادگاران انقلاب و دفاع مقدس را سلامت بدارد.
    واقعا رسیدگی به مقبره شهدای گمنام یک مطالبه عمومی مردم شهر است.

  2. سمیرم گفت:

    جانبازان و شهدا همراه با خانواده هاشون روی سرما جا دارن و احترانشان واجب–باشد که بیشتر آنها را دریابیم

Go to TOP