رسانه‌های صهیونیستی: موشک جدید ایران قطعاً اسرائیل را می‌زند

رسانه‌های صهیونیستی با پوشش خبر آزمایش موشکی بالستیک ایران، از احتمال هدف قرار گرفتن فلسطین اشغالی صحبت کردند.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از خبرگزاری فارس، اعلام خبر آزمایش موشکی بالستیک ایران که دو هفته پیش انجام شده بود، در رسانه‌های رژیم صهیونیستی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد بگونه‌ای که باتفاق بر هدف قرار گرفتن قطعی اراضی اشغالی بوسیله این موشک تاکید کردند.

روزنامه «هاآرتص» با تیتر «ایران می‌گوید موشک‌های میان‌برد آزمایش کرده» نوشت: گفته می‌شود این اقدام در راستای تقویت زرادخانه دفاعی ایران انجام شده است.

نشریه «جروزالم پست» در تیتر خود به برد این موشک اشاره کرد و نوشت ۲هزار کیلومتر بردی است که می‌تواند اسرائیل را در تیررس موشک‌های بالستیک ایران قرار دهد. زیرا نزدیکترین نقطه از ایران تا اسرائیل حدود هزار کیلومتر تا تل‌آویو فاصله دارد.

وبگاه خبری «آی‌۲۴» با بیان اینکه موشک ایران می‌تواند به اراضی اشغالی برسد، نوشت اگر ایران زمانی قصد شلیک (جنگی) این موشک را داشته باشد، اسرائیل در برد آن قرار می‌گیرد.

وبگاه «عاروتص شوع» با اشاره به “نقطه‌زن” بودن این موشک بالستیک که گفته می‌شود اولین در نوع خودش است، مدعی شد که این جدیدترین نقض تحریم‌های بین‌المللی بر ایران است و اگر تایید شود این موشک می‌تواند اسرائیل و بیشتر کشورهای منطقه را هدف قرار دهد.

پایگاه خبری «یدیعوت آحرونوت» با اشاره به گزارش «رویترز» در این باره با تیتر «ایران می‌گوید موشک بالستیک میان‌بردی را آزمایش کرده که قادر به رسیدن به اسرائیل است» نوشت این آزمایش در تناقض با قطعنامه شورای امنیت صورت گرفته است.

وبگاه «تایمز اسرائیل» با پوشش اظهارات سردار علی عبداللهی معاون ستاد کل نیروهای مسلح نوشت تحت توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی، آزمایش موشک‌های بالستیک ممنوع نشده اما با قطعنامه شورای امنیت همخوانی ندارد.

سردار عبداللهی معاون ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره علمی باقر العلوم(ع) اعلام کرد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر یک فروند موشک بالستیک دور برد (۲هزار کیلومتری) با  میزان خطای ۸ متر ازمایش کردند.

Go to TOP