قاسمعلی حسنی؛

برنج ارزان می شود

عضو هئیت مدیره اتحادیه بنکداری گفت: طبق روال همه ساله ،با آغاز فصل برداشت در مرداد و اوایل شهریور قیمت برنج با کاهش ۲۰ درصدی مواجه می شود.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا به نقل از جام نیوز، قاسمعلی حسنی عضو هئیت مدیره اتحادیه بنکداری مواد غذایی با اشاره به قیمت برنج اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هرکیلوبرنج در عمده فروشی ها ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان است که در خرده فروشی های سطح شهر با احتساب ۱۲ درصد سود به فروش می رسد.

وی در پاسخ به شایعاتی مبنی بر کاهش قیمت برنج گفت: در چند روز گذشته قیمت برنج تغییر خاصی نداشته و تنها می توان گفت که با توجه به آخر فصل و درآستانه ماه رمضان بازار در رکود به سر می برد.

حسنی با اشاره به  دلایل افزایش قیمت برنج بیان داشت: از دی ماه سال گذشته تا کنون به طور متوسط هر ماه با افزایش ۱۵ درصدی قیمت در بازار مواجه بودیم، که دراین میان افزایش ۲۰ درصدی تقاضا و گرایش مصرف کنندگان به سمت و سوی برنج ایرانی را  می توان از عمده دلایل گرانی برنج به شمار آورد.

وی ادامه داد: قیمت برنج توسط تاجران در مبدا تعیین می شود، اما گفتنی است که نقش دلالان هم در افزایش قیمت برنج بی تاثیر نیست.

عضو هئیت مدیره اتحادیه بنکداری تصریح کرد:  طبق روال همه ساله ،با آغاز فصل برداشت در مرداد و اوایل شهریور قیمت برنج با کاهش ۲۰ درصدی مواجه می شود.

Go to TOP