تصاویر ارتش لبنان از چگونگی حمله به سفارت ایران

ارتش لبنان در بیانیه ای جزئیات حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت را منتشر کرد. این جزئیات بر اساس تصاویر ضبط شده دوربین های امنیتی و تحقیقات میدانی تهیه شده است.

سمنا – ارتش لبنان در بیانیه ای جزئیات حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت را منتشر کرد. این جزئیات بر اساس تصاویر ضبط شده دوربین های امنیتی و تحقیقات میدانی تهیه شده است.

به گزارش سمنا به نقل از شبکه خبر، بر اساس اطلاعات ارتش لبنان، حمله تروریستی صبح سه شنبه به سفارت ایران در بیروت، ممکن بود خسارات و تلفات بیشتری داشته باشد، اما دو اتفاق پیش بینی نشده در نقشه تروریست ها، تلفات این حمله را کاهش داد.

در بیانیه ای که ارتش لبنان صادر کرده، چگونگی دو انفجاری که با فاصله کم در مقابل سفارت ایران در منطقه الجناح بیروت رخ داد به وسیله تصاویر رایانه ای کپی شده از تصاویر و فیلم های ضبط شده دوربین های امنیتی شرح داده شده است.

* ساعت ۱۰ دقیقه به ۳ صبح سه شنبه، یک دستگاه پاترول امریکایی جنرالزموتور، نرسیده به تقاطع نزدیک ساختمان سفارت توقف می کند و بلافاصله یکی از سرنشیان آن پیاده شده و با عبور از چهارراه، به سمت درب سفارت می دود.

نقشه حمله به سفارت ایران

* یک کامیون حمل آب، بی خبر از حادثه ای که رخ خواهد داد، از  تقاطع عبور کرده و به مسیرش ادامه می دهد.

نقشه حمله به سفارت ایران

* انتحاری اول، به محض رسیدن به نگهبان های مقابل دروازه سفارت، خود را منفجر می کند تا با کشتن محافظان، راه برای خودرو بمبگذاری شده باز شود.

نقشه حمله به سفارت ایران

* چهار دقیقه بعد، خودرو بمبگذاری شده که بمب اصلی است، با شنیدن صدای انفجار اول، با سرعت به سمت سفارت حرکت می کند. او ماموریت داشت به محض رسیدن به دروازه، با خودرو وارد محوطه سفارت شده و ماشین را به ساختمان اصلی سفارت بکوبد. با توجه به خلوت بودن خیابان در ساعت ۳ صبح و کشته شدن نگهبان های مقابل دروازه، این کار، شدنی به نظر می رسید.

نقشه حمله به سفارت ایران

* تانکر حمل آب، با شنیدن صدای انفجار ، درجا در فاصله چند متری دروازه سفارت توقف می کند و خودرو بمبگذاری شده، به علت سرعت بالا با تانکر برخورد می کند. راننده انتحاری تلاش می کند با هل دادن تانکر، جلوتر برود.

نقشه حمله به سفارت ایران

نقشه حمله به سفارت ایران

* رضوان فارس، مشهور به حاج رضا، یکی از محافظان لبنانی سفارت که با شنیدن صدای انفجار اول از درون ساختمان خود را به محوطه رسانده با مشاهده خودرو انتحاری که تلاش می کند خود را به دروازه برساند به سمت او شلیک می کند.

رضوان فارس مشهور به حاج رضا

* راننده انتحاری، خود را با پنجاه کیلوگرم مواد منفجره منفجر می کند. انفجار در مقابل ساختمان مسکونی کارکنان سفارت رخ می دهد و حجت الاسلام ابراهیم انصاری، رایزن فرهنگی ایران به شدت مجروح می شود.

نقشه حمله به سفارت ایران
* این خودرو را یک لبنانی اجاره کرده و سپس به یک خریدار خودروهای سرقتی فروخته است. مقامات امنیتی لبنان، شخصی را که خودروهای سرقتی را خریداری کرده و در سوریه به مخالفان مسلح دولت می فروشد بازداشت کرده اند.

* در حالی که کتائب عبدالله عزام با سخنگویی شیخ سراج الدین زریقات، مسئولیت این جنایت را بر عهده گرفته اند، کارشناسان معتقدند بعید است این حمله، کار آنها باشد.

Go to TOP