مدارس سمیرم دست به گریبان فرسودگی است

سمنا – رئیس آموزش و پرورش شهرستان سمیرم گفت : برخی از مدارس سمیرم دست به گریبان فرسودگی است و نیازمند تخریب و یا مقاوم سازی هستند.

سمنا – رئیس آموزش و پرورش شهرستان سمیرم گفت : برخی از مدارس سمیرم دست به گریبان فرسودگی است و نیازمند تخریب و یا مقاوم سازی هستند.

به گزارش خبرنگارسمنا ، سید ضیا موسوی در جلسه امروز شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: با توجه به نوسازی برخی مدارس با توجه به وسعت جغرافیایی این شهرستان برخی مدارس هنوز در صف تخریب برای ساخت یا در انتظار مقاوم سازی هستند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه امنیت یک گزینه مهم در نظام آموزش و پرورش می باشد در برخی روستاهای شهرستان سمیرم شاهد مدارس فرسوده هستیم که باید در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مقاوم سازی شوند تا جان و سلامت دانش آموزان با خطر روبرو نشود.
موسوی گفت: احتزاز پرچم مدارس در روستاها سبب اعتقاد حضور دولت و خدمات دولتی در آن روستا هاست که با توجه به این امر و انتظار مردم حساسیت خاصی در انجام هر چه بهتر انجام شدن وظیفه خود را داریم که در این راه مدارسی که احتمال خطر شناسایی شده تخلیه و برای ساخت در صف انتظار قرار گرفته است.
وی از تخلیه دو کلاس مدرسه خوارزمی کیفته گیویسین سمیرم خبرداد و گفت: مدرسه روستای چشمه رحمان نیز احتمالا پس از کارشناسی نیاز به تخلیه داشته باشد که امیدواریم با همکاری اولیا در نزدیک ترین مدرسه تحصیلات دانش آموزان ادامه یابد تا خللی در آموزش آنان بوجود نیاید.
رئیس آموزش و پرورش سمیرم  از کسب رتبه اول استانی شهرستان سمیرم در پایه ششم خبرداد و گفت: با تلاش همکاران و اولیا امیدواریم رشد خوبی در استان داشته باشیم و بتوانیم در شکوفایی استعداد های شهرستان شریک باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد با افزایش میانگین کیفی نمره رتبه کلی استانی شهرستان بهبود بخشیده شود تا شهرستان سمیرم به جایگاهی که لیاقت دارد و حق مسلم آن است دست یابد.
موسوی با اشاره به فصل سرما خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از خطرات در مدارس یک یا دو کلاسه سیستم گرمایشی تابشی برقی استفاده خواهد شد و در مدارس دیگر با راه اندازی سیستم گرمایشی مرکزی خطر را از کلاس های درس بیرون خواهیم برد تا دانش آموزان تنها به آموزش و پرورش فکر کنند

Go to TOP