در ساعات اولیه رای گیری؛

حضور چشمگیر مردم سمیرم در پای صندوق های رای +عکس

مردم سمیرم که سابقه ای بسیار خوب در شرکت در انتخابات ها با حداکثر میزان مشارکت بوده اند این بار نیز از ساعات اولیه صبح حضوری چشمگیر در پای صندوق های رای داشته اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، امروز جمعه است اما نه یک جمعه معمولی؛ امروز جمعه خلق حماسه سیاسی مردم همیشه در صحنه ایران است روزی ست که ملت ایران یک بار دیگر حضور پر رنگ و همیشه خود را به رخ جهانیان می کشد.

حضور مردم در انتخابات امروز بسیار چشمگیر بوده است به طوری که ساعاتی قبل از شروع ساعت رسمی انتخابات صف طولانی از زنان و مردان در پشت درب های حوزه های رای گیری تشکیل شده بود که در بین آنها از جوانان رای اولی تا پیرمرد و پیرزنانی که به زحمت ایستاده بودند به چشم می خورد که به عشق میهن خود ساعت ها منتظر مانده بودند.

برگزاری انتخابات در کشور ایران هموراه با شوق فراوانی در میان اقشار و سنین مختلف جامعه همراه بوده است، مشارکت در سرنوشت کشور و ساختن افقی روشن برای عملی ساختن اهداف باعث شده است که صبح جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از جمله روزهایی باشد که از هنگامه صبح، زن و مرد، پیر و جوان به قصد شرکت در انتخابات و قربت الی الله از خانه هایشان خارج شوند و به نماینده ای رأی دهند که قرار است چهار سال به تمامی اهداف و خواسته هایشان جامه عمل بپوشاند.

جنب و جوش، نگاه های پر انرژی رأی اولی ها در تمامی شعب به چشم می خورد، دختران و پسران جوانی که برای اولین بار است که می خواهند تصمیم بگیرند، تصمیمی که هرچند اندازه اش به اندازه بند انگشت یک انسان است اما با پیوستن به رأی سایر افراد اقیانوسی را خواهد ساخت که مستکبرین را در خود غرق خواهد کرد.

از هشت صبح تا به الان در گوشه، گوشه سمیرم رأی اولی ها در صف های طولانی اخذ رأی ایستاده اند تا اولین مهر انتخابات در برگه آخر شناسنامه شان ثبت شود.

مریم یزدانی ۱۹ ساله در کنار مادرش در صف ایستاده است، می گوید: خوشحالی ام را نمی توانم بیان کنم و خوشحالم که می توانم در سرنوشت کشورم سهیم باشم.

این رأی اولی با اشاره به اینکه امروز از خوشحالی در پوست خود نمی گنجم، افزود: از تمام رأی اولی ها می خواهم که با بینش و آگاهی انتخاب اصلحی داشته باشند و مشارکتی سازنده در آینده کشورشان داشته باشند.

از مریم می خواهم ایران، سمیرم و امروز را در یک کلمه تعریف کند، با کمی تأمل می گوید: ایران نماد قدرت دنیا است، سمیرم شهر سرافرازان و شهدا همچنین امروز روز مردم است.

سید محمد مهدی قائم مقامی یکی دیگر از رأی اولی‌ها است که شادی در پهنه صورت او نقش بسته است و در حالی که شناسنامه اش را در دست دارد، می گوید: آمده ام تا با یک بند انگشت بر دهان مستکبرین عالم و تمامی آن هایی که ایران آزاد را نمی خواهند بکوبم.

سید محمد مهدی آرزو دارد از میان کاندیداهای مجلس فردی انتخاب شود که تکیه گاه مردم ایران باشد، به مشکلات مردم به خصوص مشکلات جوانان رسیدگی کند همچنین اشتغال و ازدواج را که بزرگترین معضل سد راه جوانان است را برطرف کند.

این رأی اولی در حالی که شناسنامه اش را دردست می فشارد، برای ایران معنایی بهتر از ایران و پرچم سه رنگش نمی یابد، معنای سمیرم  را در استواری کوه هایش می داند و امروز را یکی از بهترین روزهای زندگی اش می داند که می تواند تولدی نو برای آرزوها و اهداف ملت ایران باشد.

مرد میانسالی از میان جمعیت نیز گفت: آمده ایم برای شهرمان و برای ایران رای بدهیم و همچنین برای خون شهدا رای می دهیم و معطل شدن هم خسته مان نمی کند حتی اگر بیشتر هم معطل شویم اشکالی ندارد.

این شهروند ادامه داد: حضور مردم نیز بسیار خوب است و سال به سال بهتر می شود زیرا ما برای رهبر و برای مملکت مان رای می دهیم این جوان ها نیز آمده اند رای بدهند تا مسوولان فکری به حالشان کنند و همانطور که از مردم انتظار دارند خودشان نیز جوابگوی مردم باشند و جلوی گرانی را بگیرند و فکری به حال بیکاری جوانان کند زیرا این مسایل بسیار مهم است.

پیرمردی که خود را پدر شهید معرفی کرد گفت: من رای خود را برای امام زمان (عج) و حضرت زهرا (س) دادم و از شما که خادمان ما هستید تشکر می کنم. حضور مردم نیز بسیار خوب بوده فقط از مسوولان می خواهم جلوی بد حجابی را بگیرند.

این انتخابات فقط به میانسالان اختصاص نداشت، جوانان سمیرمی نیز حضور فعالی داشتند و برای انجام تکلیف در بین مردم حاضر شده بودند.

آقای جوانی که در صف طولانی رای گیری ایستاده بود با بیان این که رای دادن وظیفه ماست، گفت: برای این آمده ایم رای بدهیم که نشان دهیم اتحاد داریم و خوشبختانه حضور مردم بسیار عالی بود و مشتی بود که بر دهان هر کشوری همچون امریکا خورد.

در این میان جوان دیگری که شور و نشاط فراوانی داشت نیز تاکید کرد: من آمده ام تا قدرتم را به رخ تمام جامعه مستکبر اعم از امریکا و اسرائیل نشان دهم. من مشت خودم را پولادی می کنم و بر دهن امریکا و اوباما می زنم.

این جوان پر شور ادامه داد: امروز حضور مردم بسیار عالی و شکوهمند بود و انشاالله همه متحد باشند و با همبستگی و اتحاد ریشه آمریکا را بکنیم و پرچم الله را در آمریکا به اهتزاز در آوریم.

Go to TOP