بهروز جعفری در مصاحبه با سمنا؛

اقتصاد مقاومتی رافع مشکلات اقتصادی / آماده مناظره با رقیب خود هستم

نامزد دومین مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی سمیرم اقتصاد مقاومتی را رافع مشکل اقتصادی و نرخ بالای بیکاری دانست.

پایگاه خبری سمنا در راستای برگزاری انتخاباتی آگاهانه و پرشور مصاحبه ای با کاندیدای مجلس کرده که در ذیل متن مصاحبه با کاندیدای مجلس دهم سمیرم، بهروز جعفری را مشاهده می کنید.

* خودتان را در یک جمله معرفی کنید
بهروز جعفری، ۳۵ سال سابقه و تجربه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی

* چرا احساس تکلیف کرده و در این انتخابات شرکت کردید؟
به جهت ضرورت حضور افراد توانمند و با تجربه و استفاده از ظرفیت هایی که در دوره نمایندگی مجلس هشتم حاصل گردیده در امر قانون گذاری، تصویب قوانین کارشناسانه و جامع و همچنین تکمیل طرح های حوزه انتخابیه، کاندیدای این دوره انتخابات گردیده ام.

* نظرتان پیرامون محور و مسائل اقتصادی کشور و شهرستان چیست؟
تکیه بر اقتصاد مقاومتی و استفاده از فضای بوجود آمده پس از برجام می تواند رفع کننده مشکلات اقتصادی کشور باشد که این امر با هماهنگی بین قوای سه گانه کشور و استفاده از نظرات نخبگان اقتصادی صورت می پذیرد، بدیهی است حل مشکلات شهرستان نیز در همین راستا و استفاده از ظرفیت های کشاورزی و گردشگری امکان پذیر می باشد.

* مشکل بیکاری کشور و شهرستان را چگونه تحلیل می کنید؟
یکی از چالش های موجود در کشور، نرخ بالای بیکاری است که به دلیل سیاست های غلط اقتصادی و محدودیت های ناشی از تحریم های بین المللی بوجود آمده است، راه برون رفت از این وضعیت و کاهش نرخ بیکاری کشور و شهرستان، افزایش سرمایه گذاری با تکیه بر توانمندی های داخلی و استفاده از ظرفیت های بالقوه شهرستان می باشد.
به عبارت دیگر، متناسب با آمار بیکاران شهرستان در بخش های کشاورزی و گردشگری امکان ایجاد اشتغال وجود دارد.

* عملکرد دولت فعلی و دولت قبلی در بحث اقتصاد چگونه بوده است؟
دولت ها در خصوص اقدامات اقتصادی دارای نقاط مثبت و منفی می باشند، در دولت قبل با وجود افزایش درآمدهای دولت هرچند طرح های خوبی اجرا گردید، لکن سرمایه های ملی به سمت سرمایه گذاری زیر بنایی در بخش اشتغال و طرح های اشتغالزا سوق پیدا نکرد، هرچند کارهای عمرانی زیادی صورت گرفت که در نهایت منجر به افزایش تورم گردید.
در دولت فعلی هر چند با مهار افزایش نقدینگی، شتاب افزایش تورم کند گردید اما رکود طولانی حاکم بر اقتصاد کشور مشکل عمده ای برای رونق اقتصادی ایجاد کرده که تا کنون طرح های برون رفت از این وضعیت موفقیتی نداشته است.

* نظرتان پیرامون اعتدال، اصولگرا و اصلاح طلب چیست؟
اصولگرایان به شعار های اولیه انقلاب که برگرفته از قرآن و سنت و مکتب بوده و از لسان امام (ره) مطرح گردید پایبند بوده و تکیه بر توانمندی داخلی و شیوه های برگرفته از کتاب خدا و سیره ائمه را راه حل مشکلات عمومی کشور می دانند و برای خود خطوط قرمزی قائلند.
اصلاح طلبان هرچند شیوه خود را منطبق بر راه امام (ره) می دانند، لکن در عمل شیوه های ذکر شده را مناسب برای حل مشکلات کشور نمی دانند و بیشتر از آنچه توانمندی های داخلی را رافع مشکلات بدانند، ظرفیت های ناشی از ارتباطات بین المللی را کارساز می دانند.
در هر دو طیف افراطیونی وجود دارند.
اعتدال گرایان، اصول گرایانی هستند که شیوه اصلاح طلبان را مناسب انجام امور می دانند.
وجود تفکرات مختلف برای اداره کشور ضروری است هر چند حضور افراطیون از هر سه جناح مانع از نهادینه شدن تفکرات و دیدگاه های آن جناح است.

* فتنه ۸۸ را چگونه تحلیل می کنید؟
فتنه سال ۸۸ هر چند به بهانه تقلب در انتخابات شکل گرفت، لکن باید مورد بررسی عمیق تر قرار گیرد، وجود چهره های منسوب به سازمان سیا و گروه های برانداز در خارج از کشور بیانگر این نکته است.
برنامه ریزی مفصلی برای براندازی شکل گرفته بود که موضوع انتخابات بهانه ای برای تحقق نیات و توهمات بانیان دشمنان خارجی نظام که از ظرفیت مردمی نظام غافل بودند و تهدید های خود را در خصوص اوضاع داخلی کشور بر اساس توهمات بیگانگان ارائه می کردند.
حرکت خود جوش ۹ دی که در واقع باید انقلاب سوم لقب گیرد، خط بطلان بر اینگونه تحلیل ها بود.
افراد حاضر در فتنه به طور خواسته یا ناخواسته در خلاف میل ملت حرکت کردند، در نهایت هرچند هزینه هایی برنظام تحمیل شد، لکن موجب تقویت انسجام داخلی گردید، البته نیاز به تجزیه و تحلیل مفصل دارد.

* نظرتان پیرامون ریاست آینده مجلس و همچنین انتخاب آقای روحانی در انتخابات سال آینده را بفرمایید.
انتخاب رئیس آینده مجلس بستگی به تعداد کرسی های باقیمانده دارد و با توجه به عملکرد آقای لاریجانی به عنوان رئیس مجلس دوره های مختلف بنظر می رسد جناح های مختلف بر سر ریاست ایشان به توافق برسند

* نظر شما پیرامون ولایت مطلقه فقیه و حدود اختیارات ایشان چیست؟
آنچه در قانون اساسی در خصوص ولایت فقیه و اختیارات ایشان آمده است باید نصب العین آحاد جامعه قرار گیرد، این اختیارات در اصل ۵ قانون اساسی و سایر اصول و فصول احصا شده است.
بنظرتان با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر عدم دخالت دستگاه های نظامی و دولتی، آیا بازهم دخالتی وجود دارد؟
دستگاه های نظامی و دولتی باید بر اساس قوانین و مقررات و توصیه های مقام معظم رهبری در امر انتخابات دخالت کنند، هرچند ترغیب مردم و فرهنگ سازی انتخاباتی منجر به نشاط سیاسی و حضور فعال مردم در انتخابات مجلس خواهد شد.

* آیا حاضر به مناظره با کاندیدای رقیب خود هستید؟
در خصوص مناظره با رقیب، بارها در فضای مجازی و مجامع مختلف آمادگی خود را اعلام کرده ام، مناظره می تواند به شفاف سازی دیدگاه های کاندیداها کمک کرده و راه را برای انتخاب گزینه اصلح آسان نماید.
بنظر خودتان در صورت انتخاب به عنوان نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تا چه حد با مردم در ارتباط خواهید بود و در برابر منتقدانتان در آینده چگونه رفتار خواهید کرد؟
با توجه به تجربه یک دوره نمایندگی تلاش خواهم کرد با توده مردم ارتباط صمیمانه داشته و ضمن احترام به نظرات منتقدان، ازانتقادات آنان در پیشرفت برنامه ها استقبال می کنم.
بدیهی است انتقاد به قصد اصلاح مثمر ثمر خواهد بود.

* اولویت فعالیت شما برای بهبود شهرستان در کدام بخش خواهد بود؟
۲ بخش اقتصاد و فرهنگ از اولویت های کاری ما در بهبود وضعیت شهرستان خواهد بود، بدیهی است در همین رابطه طرح های کاربردی ارائه خواهد شد که با تحقق آن ها شکوفایی اقتصادی حاصل خواهد شد
در بخش گردشگری حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی به عنوان راهبرد کاری بنده مطرح خواهد بود.

* سخن پایانی شما با مسئولان و مردم شهرستان سمیرم…
اتحاد و همدلی برای پیشرفت امور شهرستان و حمایت از مدیران لایق و شایسته از اولویت کاری ماست و امیدواریم با انسجام و همدلی که بین نماینده و مدیران اجرایی شهرستان بوجود خواهد آمد شاهد تحولات بزرگی در سطح شهرستان باشیم.

به گزارش سمنا، تا کنون چندین بار با آقای اصغر سلیمی جهت مصاحبه تماس گرفته شده ولی تا لحظه انتشار این متن ایشان هنوز آمادگی خود جهت مصاحبه اعلام نکرده اند.

 1. همشهری گفت:

  حکایت یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به دیگران دولتی که خود حامی سرسخت ان بودی باعث و بانی تحریم ها بود دولتی که به قول شما بیشترین نقدینگی را داشت و … . حال چه شده سر انگشت اتهام به آ ن سو گرفته ای …

 2. محمد گفت:

  معلومه حاضر به مصاحبه و مناظره نمیشه.چون آقای سلیمی حتی نمی تونه ۱۰ دقیقه راجع به رشته کاری خودش حرف بزنه چه برسد به دفاع از حقوق ملت در مجلس

  • همشهری گفت:

   به قول حضرت حافظ :،
   نه هر که چهره برافروخت دلبری داند
   نه هر که آینه سازد سکندری داند
   نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست
   کلاه داری و آیین سروری داند
   هزار نکته باریکتر ز مو این جاست
   نه هر که سر بتراشد قلندری داند
   برادر بزرگوار همیشه هم نیاز نیست شعار سر بدیم ،بعضی وقتها کاردانی ولیاقت با تفکر وعمل همراهه ، پس منطق اینونمیگه که امٍٍثال آدمهائی که زیاد اهل صحبت کردن نیستند و متهم به ناکار آمدی ونابلدی کرد. انشالله هر کدوم از آقایونی که راه پیدا کردنند فقط وفقط رضای خدا و خلق رو درنظر بگیرند تا شهرمون واقعا” یه رنگ و بوی تازه به خودش بگیره ، نه مثل کاندیدهائی که سال های سال اومدنند و رفتند و لی کاری برای شهر انجام ندادند.
   تشکر..

 3. محسن گفت:

  امیدوارم مردم شهرم انتخابی آگاهانه و درست و جهت منافع شهرستان داشته باشند
  بیکاری ، وضعیت کشاورزی ، زیرساخت شهری و مبلمان شهری ، بهداشت
  جزء بزرگترین مشکلات این شهرستان است
  طوری که حتی روستاها نیز از این لحاظ از شهر ما پیشرفته ترند مخصوصا از لحاظ مبلمان شهری

 4. میلاد اسدی گفت:

  امیدوارم مردم عاقلانه انتخاب کنند . حاج بهروز جعفری

 5. حسین گفت:

  مظلومترین نماینده ی شهر سمیرم
  حاج بهروز جعفری

 6. s گفت:

  چرا وقتی دکتر رجایی حضور داشتن برای مناظره ابراز آمادگی نمیکردید
  مناظره با یک پزشک سر مسائل سیاسی و اقتصادی کار سختی نیست با متخصصش مناظره میکردید ببینیم چه در بساط دارید.

Go to TOP