رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم:

نان افزایش قیمت نداشته / استقبال سمیرمی ها از نان سنتی

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم گفت: ماهانه بیش از ۳۵۰تن آرد بین نانوایی های شهرستان سمیرم جهت تامین و پخت نان مصرفی مردم توزیع می شود.

اردشیر نوابی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، اظهار کرد: در شهرستان سمیرم افزون بر ۱۰۰واحد نانوایی در دو بخش پخت صنعتی و سنتی فعال می باشند.

وی بیان کرد: سیاست دولت به سوی پخت صنعتی بوده ولی با توجه به نسبت برابر تعداد نانوایی های صنعتی و سنتی و استقبال مردم از نان های سنتی این اداره شاهد مراجعه نانوایان صنعتی برای تغییر روش پخت می باشد.

نوابی از توزیع ماهانه بیش از ۳۵۰تن آرد بین نانوایی های شهرستان سمیرم جهت تامین و پخت نان مصرفی مردم خبر داد و گفت: توزیع ۴۰ تن آرد مخصوص پخت خانگی، روستایی و عشایر نیز در دستور کار این اداره می باشد که با نظارت جدی جهت عدم توزیع آزاد و عدم توزیع در روستاهای دارای نانوایی فعال این مقدار آرد ماهانه توزیع می شود.

* ۱۲۰ تخلف صنفی در ۶ ماهه دوم سال ۹۴

نوابی با اشاره به وجود بیش از سه هزار و۶۰۰ واحد صنفی در شهرستان سمیرم تصریح کرد: در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۴ سه هزار و ۱۲۱ مرتبه از واحدهای صنفی شهرستان بازرسی به عمل آمده است .

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم ادامه داد: در این بازرسی‌ها بیش از ۱۲۰مورد تخلف شناسایی شده که بیشتر این تخلفات نیز مربوط به عدم درج قیمت و گران فروشی بوده است .

نوابی خاطرنشان کرد: پرونده متخلفان واحدهای صنفی برای بررسی و اخذ جزای نقدی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سمیرم ارجاع داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: بازرسان ما در دو نوبت صبح و عصر از واحد های صنفی جهت بازرسی و بررسی بازدید می کنند و در صورت مشاهده تخلف برابر قانون با متخلفان برخورد خواهند کرد.

نوابی گفت: با توجه به وسعت کاری بالا امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم با متخلفان سریعتر برخورد نماییم که در این راستا مصرف کنندگان می توانند با شماره ۱۲۴ تماس و گزارشات تخلفات خود را به بازرسان ما جهت بررسی و برخورد اعلام کنند.

  1. سلام جناب نوابی نظارت روی واحد های نانوایی سطح شهر سمیرم خیلی ضعیفه چرا یک نانوا که نایلون رو ۲۵ تومان میخره باید۲۰۰تومان یعنی ۸برابر به مشتری بفروشه قیمت نان گرون شد که کیفیتش بره بالا ولی کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Go to TOP