رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت سمیرم خبر داد؛

بهره برداری از اولین کارخانه تولید شن‌ و ماسه کوهی در سمیرم

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت سمیرم گفت: اولین کارخانه تولید شن و ماسه کوهی در سمیرم به بهره‌ برداری رسید.

اردشیر نوابی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، اظهار کرد: با توجه به نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل؛ راهبرد این اداره در جهت استفاده از فرصت های درونی و توجه به تولید داخلی در جهت رفع رکود و بیکاری تنظیم شده است.

وی در ادامه با اشاره به ۶ واحد تولید شن و ماسه در شهرستان گفت: امروز ۵ واحد فعال و یک واحد غیر فعال بوده و در راستای تقویت تولید داخلی به دنبال ایجاد زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذار در شهرک ها و واحد های صنعتی می باشیم.

نوابی از بهره برداری از اولین کارخانه شن و ماسه کوهی در شهرستان سمیرم خبر داد و افزود: این کارخانه با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در حال فعالیت می باشد.

وی گفت: کارخانه شن و ماسه کوهی سمیرم در صورت تامین خوراک ۱۸۰ تن انواع شن و ماسه کوهی در ساعت را تولید خواهد کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اشتغال مستقیم ۱۴ نفر در این کارخانه خاطرنشان کرد: شن و ماسه کوهی نسبت به شن و ماسه تولیدی از بستر رودخانه ها از کیفیت و مرغوبیت بالاتری برخوردار بوده و این بهره برداری برای اولین بار انجام گرفته است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سمیرم تامین زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی را از نیازهای اصلی برای توسعه دانست و گفت: یکی از اهداف شعار امسال تقویت تولید داخلی بوده که به دنبال آن شاهد کاهش بیکاری و مهار گرانی خواهیم بود.

Go to TOP