رئیس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم خبر داد؛

۵ مسجد در شهر و ۱۵ مسجد در روستا پذیرای معتکفان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم گفت: تعداد پنج مسجد در شهر سمیرم و ۱۵ مسجد در شهرها و روستاهای شهرستان برای انجام مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، حجت‌الاسلام مصطفی نظری با اشاره به آغاز ثبت‌نام شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از ۲۱ اردیبهشت‌ماه اظهار کرد: علاقه‌مندان به حضور در این مراسم معنوی فرصت دارند تا یکم خرداد ماه در ساعات اداری برای ثبت‌نام با در دست داشتن کارت ملی و یک قطعه عکس به اداره تبلیغات اسلامی سمیرم مراجعه کنند.

وی تعداد مساجد میزبان معتکفین در سطح شهرستان را ۲۰ مسجد اعلام کرد و افزود: تعداد پنج مسجد در شهر سمیرم و ۱۵ مسجد در شهرها و روستاهای شهرستان برای انجام مراسم معنوی اعتکاف در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سمیرم به اعلام اسامی مساجد پیش‌بینی شده برای این مراسم در شهر سمیرم اشاره کرد و افزود: مساجد قبا، امیرالمؤمنین (ع)، مسجد جامع، مسجد امام‌ رضا (ع) و مسجد موسی‌بن‌ جعفر (ع) در شهر سمیرم میزبان معتکفین هستند که سه مسجد جامع، امام رضا (ع) و قبا ویژه خواهران و مساجد امیرالمؤمنین (ع) و موسی‌بن‌جعفر (ع) هم برای برادران است.

وی اضافه کرد: هزینه ثبت‌نام در مراسم اعتکاف در شهر سمیرم همچون سال گذشته مبلغ ۳۰ هزار تومان است.

نظری تصریح کرد: مساجد امام حسین و انقلاب در شهر حنا، مساجد جامع و امام‌ علی (ع) در سیور و علی‌آباد، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) چهارراه، محمد رسول‌ الله سادات‌آباد، مسجد جامع ونک و مسجد شهر کمه و مساجد روستاهای چشمه ‌سرد، مهرگرد و تنگ خشک پذیرای برادران و خواهران معتکف است.

وی با اشاره به انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای نظم و انسجام بیشتر در اجرای برنامه‌ها خاطر نشان کرد: اعزام مبلغ به مساجد، اجرای دعا و زیارت، برگزاری نماز جماعت، مسابقات قرآنی، گفتمان‌های دینی، برپایی محافل قرآنی، دینی و مذهبی، تهیه و توزیع ادعیه ماه رجب و احکام معتکفان از جمله برنامه‌های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برای معتکفان است.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی سمیرم با اشاره به هماهنگی های لازم با اداره آموزش و پرورش گفت: در صورت به حد نصاب رسیدن ثبت نام دانش آموزان یک اعتکاف دانشآموزی به صورت مستقل برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: اداره آموزش و پرورش اعلام کرده است که دانش آموزان و فرهنگیانی که در این مراسم معنوی شرکت می کنند غیبت  روز شنبه آخرین روز اعتکاف برایشان مجاز خواهد بود.

نظری به برخی مقررات پیش بینی شده اشاره کرد و گفت: معتکفین محترم نباید به هیچ عنوان موبایل همراه خود داشته باشند و در صورت عدم رعایت این موضع و مشاهده موبایل ، گوشی ها توسط مسئولین جمع آوری خواهد شد.

وی افزود: همچنین برای تامین سلامت معتکفین و رعایت مسائل بهداشتی به هیچ عنوان خانواده ها برای معتکفین خود سحری و افطاری تهیه نکنند زیرا اجازه ورود به مساجد داده نخواهد شد.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی سمیرم در پایان یاداور شد در صورت به حد نصاب نرسیدن ثبت نام کنندگان در روستا ها مراسم اعتکاف در روستا های نزدیک به هم به صورت تجمیعی برگزار خواهد شد.

Go to TOP