رئیس حوزه علمیه سمیرم خبر داد؛

پذیرش طلبه در حوزه علمیه امام صادق (ع) سمیرم

رئیس حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم گفت: همزمان با دیگر حوزه علمیه ها، حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم برای سال تحصیلی جدید طلبه می پذیرد.

حجت اسلام اکبر سعادت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، اظهار کرد: پذیرش طلبه در حوزه علمیه شهرستان سمیرم  تا پایان خرداد ماه سال جاری ادامه دارد.

وی افزود: حوزه علمیه یکی از قطب های مهم فرهنگی و مذهبی هر شهری بوده که برای پویایی آن شهر می بایست به این سنگر مستحکم اسلام توجه ویژه داشت.

سعادت با اشاره به اینکه استقبال بومی ها از حوزه علمیه سمیرم ضعیف است افزود: بیش از ۹۰ درصد طلبه های این حوزه غیر بومی بوده و از امکانات شهرستان سمیرم امروز دیگر شهرستان ها بهره مند می شوند.

وی گفت: ثبت نام حوزه علمیه شهرستان سمیرم همزمان با استان اصفهان آغاز شده که امیدواریم با حضور و استقبال خوب علاقمندان و خانواده ها روبر شویم تا بتوانیم گامی در بهبود وضعیت فرهنگی و مذهبی شهرستان برداریم.

رئیس حوزه علمیه سمیرم تصریح کرد: حضور روحانی بومی در مساجد، مدارس و محله های مختلف شهرستان سمیرم می تواند بسیاری از مشکلات جامعه کنونی را حل کند که تحقق این امر و رهایی از مشکلات فرهنگی نیازمند توجه خانواده ها در جهت تشویق فرزندانشان برای تحصیل در حوزه است.

وی گفت: نبود روحانی بومی در بسیاری از مراسمات فرهنگی و مذهبی و همچنین در مناسبت های مختلف مانند ماه محرم، صفر و رمضان زنگ خطر را در شهرستان سمیرم به صدا در آورده که حوزه علمیه امام صادق (ع) سمیرم با تعامل و همکاری مسئولان و خانواده ها می تواند گامی بلند در جهت حل این مشکل بردارد.

رئیس حوزه علمیه سمیرم با اشاره به اینکه در حوزه سمیرم علاوه بر کمک هزینه ای که برای کلیه طلاب واریز می شود مبلغی نیز از طرف خود شهرستان به حساب آنان واریز می کنیم گفت: امسال هماهنگی هایی با اداره آموزش و پرورش برای حضور در سطح مدارس، سفر به روستا ها و سخنرانی در مساجد و همچنین صحبت قبل از خطبه های نماز جمعه از جمله برنامه های این حوزه برای جذب طلبه بومی است.

سعادت افزود: هم اکنون پایه یکم تا ششم در حوزه علمیه امام صادق (ع( شهرستان سمیرم فعال و دارای کیفیتی بالاست  که گواه این ادعا کسب مقامات استانی این حوزه است.

وی افزود: طلبه این حوزه خوشبختانه از ممتازان استانی بوده و پس از فارغ التحصیلی در حوزه های برتر همچون قم و اصفهان مشغول به تحصیل می شوند که گواه توان بالای اساتید این حوزه می باشد.

سعادت با اشاره به امکانات خوب حوزه علمیه سمیرم گفت: امکاناتی چون سالن ورزش های رزمی، سایت اینترنتی وکتابخانه با بیش از چند هزار جلد کتاب  از جمله امکانات این حوزه می باشد.

وی افزود: علاقمندان به ثبت نام می توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ با مراجعه به حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم یا تماس تلفنی با شماره ۰۳۲۲۳۲۲۲۵۹۰ جهت کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

Go to TOP