به قلم سردبیر:

دیجیتال سمیرم، حکایت آش نخورده و دهان سوخته

موضوع شبکه دیجیتال سمیرم امروز برای مردمان این شهر حکایت آش نخورده و دهان سوخته بوده و مردم همچنان تشنه این امکانات سراسری می باشند.

به گزارش پایگاه خبری سمنا، شبکه دیجیتال سال هاست که در کشور راه اندازی شده و با پخش شبکه های تلوزیونی با کیفیتی قابل قبول امروز بسیاری از سلیقه ها را برای حضور پای جعبه جادویی تلوزیون میخ کوب می کند.

اما آنچه امروز ما را دست به قلم کرد وجود نام سمیرم در لیست شهرستان های برخوردار از شبکه دیجیتال در کنار ناقص بودن و قطعی های مکرر دیجیتال سمیرم می باشد که آش نخورده و دهان سوخته حکایت این روزهای آن است.
۱۷

بهمن ماه ۱۳۹۲ بود که با حضور معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری استان اصفهان به طور رسمی بسته اول فرستنده دیجیتال سمیرم افتتاح و راه اندازی شد و امروز بیش از ۲ سال از آن می گذرد اما شهروندان سمیرم هنوز از عدم ارتقا و قطعی این شبکه ها که در زمان بارش ها و وزش باد افزایش می یابد گلایه مند بوده و این روزها از ۱۰ شبکه دیجیتال تنها ۸ شبکه را مشاهده کرده و تا رسیدن به ۳۲ شبکه راه طولانی را انگار پیش پای خود می بینند.

پایان دی ماه ۱۳۹۳ بود که فرماندار سمیرم با اعلام خبری مبنی بر راه اندازی کامل فرستنده دیجیتال و بهره مندی مردم از تمام شبکه های دیجیتال امید ها را در دل مردم زنده کرد ولی در نشست خبری خرداد ماه ۱۳۹۴ خود از سردرگمی بودجه دیجیتال سمیرم خبر داد و گفت: اگر اطمینان انجام شود می توان با اعتبار مهیا شده مشکل دیجیتال سمیرم رفع شود.

وی آن روزها مشکل ایستگاه فرستنده دیجیتال سمیرم را مشکل برق دانست و گفت: پیگیری در این زمینه در حال انجام بوده و به زودی امیدواریم بتوانیم در این زمینه شاهد اتفاقات خوبی برای مردم سمیرم باشیم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس در یکی از جلسات فرهنگی شهرستان با همین موضوع، مشکل شبکه های دیجیتال سمیرم را کم لطفی مسئولان مربوطه دانست و افزود: مسئولان مربوطه در این زمینه بسیار کم کاری کرده و اقدامات لازم را انجام نداده و حتی با پیگیری های مکرر نیز متاسفانه شاهدیم پوشش اعلام شده را نداریم

امروز مردم سمیرم با گذشت بیش از ۲ سال از افتتاحیه فرستنده دیجیتال شهرشان هنوز چشم انتظار تکمیل آن بوده تا بتوانند شاهد رفع خرابی هایی مکرر و همچنین دریافت تمام شبکه های دیجیتال باشند.

آنچه این موضوع را امروزبه عنوان یک موضوع اصلی و مهم مطرح می کند تاثیر و اهمیت رسانه ها در هر جامعه بوده و بدون شک این تاثیر انکار ناپذیر و غیر قابل چشم پوشی می باشد.

اگر امروز شاهد برخی رفتارهای هنجارشکنانه در جامعه می باشیم و فورا انگشت اشاره به سوی ماهواره و تربیت خانواده ها دراز می شود باید گفت که باید کمی هم تلنگر به خودمان بزنیم و بدانیم که کم کاری ها باعث شده میدان امروز اینگونه دست نااهلان باشد.

عدم تکمیل شبکه های دیجیتال در این شهرستان بدون شک یکی از عامل های جولان ماهواره ها بر پشت بام خانه همشهریان بوده و اگر پای صبحت بسیاری از سرپرستان خانوارها بنشینیم شاهد گلایه تاثیر ماهواره بر فرزندان و محیط خانه هستم.

معلمان و فرهنگیان این شهر یکی از مهمترین شاهدان تاثیر ماهواره بر نوجوانان بوده و بسیاری از رفتار های دانش آموزان در کلاس درس و مدرسه را به طور مستقیم مربوط به شبکه های ماهواره ای می دانند.

امیدواریم مسئولان مربوطه در شهرستان و استان امسال با اقدام و عمل جدی این مشکل را هر چه سریعتر رفع کنند تا مبادا در آینده شاهد هزینه هایی بیشتر و حتی جبران ناپذیر باشیم و نباید فراموش کنیم رسانه جز قدرت های اصلی در هر جامعه ای می باشد.

  1. رضايي گفت:

    جالبه والا خوبیش به این تو صدا و سیما آشناهم داریم. آقای کریمیان مدیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون کشورهای اسلامی سمیرمی است.

  2. سمنا گل گفتی به خدا
    آش نخورده و دهن سوخته
    این مدیران شهر چکار می کنند نمی دانم اما بهتر است بدانند در شهرهای کوچک کشور هم دیجیتال تکمیل شده و اینجا مانده ایم اند خم یک کوچه

Go to TOP