سمیرم پایتخت سیب شیرین کشور و آبشار جاوید

سمیرم یکی از شهرستان های استان اصفهان است که در تولید سیب درختی از جایگاه خاصی برخوردار است و آبشارهای آن جلوه های طبیعت را به تصویر می کشد.

به گزارش تیم رصد پایگاه خبری سمنا، شهرستان سمیرم در جنوب اصفهان و در همسایگی شهرستان دهاقان و استان کهکیلویه و بویر احمد قرار داشته و با قدمت ۷۰۰ ساله ظرفیت های گردشگری خوبی دارد که این ظرفیت ها همواره مورد استقبال مسافرین قرار می گیرد.

آبشار بزرگ سمیرم، پارک فرهنگی  و تاریخی و طبیعی تخت قراچه محور شمال، روستای ورق، رودخانه حسین آباد محور شمال غربی، امامزاده زیدبن علی، چشمه ناز (ونک)، امامزاده معصومه خاتون، سد کمانه،  منطقه چالفقا محور جنوب غربی، منطقه آب ملخ (چشمه سلیمان)، آبشار بی بی سیدان، روستای سیور،  روستای خفر،آبشار خفر، سد حنا، چشمه بابا زرنگ کمه محور جنوب، چهل چشمه پادنا، غار دنگزلو، کمپ عشایری مرروک  از جمله جاذبه های طبیعی این منطقه است که بیشتر آبشار و رودهای روان است.

جاذبه های تاریخی این منطقه نیز موزه مردم شناسی شهرستان سمیرم، حمام خواجگان، آسیاب های آبی، میل های سنگی، قلعه سنگی (مختار) است.

ارائه خدمات به مسافران نوروزی

محمدحسین نصرتی. فرماندار سمیرم گفت: ادارات و نهادهای عضو ستاد تسهیلات سفر سمیرم برنامه های فرهنگی و خدماتی به مسافران ارائه می دهند.

وی افزود: بیش از ۸ هزار مسافر نوروزی در این ایام به شهرستان سمیرم سفر کرده و از جاذبه های تفریحی  و تاریخی آن دیدن کرده اند.

نصرتی خاطرنشان کرد: گردشگران زیادی در ایام مختلف سال به شهرستان سمیرم سفر می کنند و جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی این شهرستان میزبان گردشگران است.

توزیع نقشه و بروشور در بین مسافران

افشاری، سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی  گردشگری شهرستان سمیرم گفت: نقشه و بروشورهای شهرستان سمیرم برای معرفی این منطقه در بین مسافران توزیع می شود.

وی ادامه داد: جاذبه های طبیعی گردشگری سمیرم از جایگاه خاصی برای تفریح و شادی مردم است و این جاذبه ها در جایگاه خود از خصوصیات خاصی برخور دار هستند.

منبع: شبستان

Go to TOP