سرنوشت سهمیه پزشکی سمیرم

سمنا – سوالی مشترک ذهن داوطلبان کنکور ۹۲ و هنچنین ۹۳ شهرستان سمیرم، سرنوشت سهمیه پزشکی این شهرستان است.

سمنا – سوالی مشترک ذهن داوطلبان کنکور ۹۲ و هنچنین ۹۳ شهرستان سمیرم، سرنوشت سهمیه پزشکی این شهرستان است.

سکینه عمرانی در گفت و گو اختصاصی با سمنا اظهار کرد: پایان تیرماه سال ۹۱ با سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به سمیرم بحث پزشک بومی مطرح و پیگیری شد تا از مشکل پزشک سمیرم تا حدودی کاسته شود.

وی افزود: در این رابطه با مساعدت های دکتر شیرانی نامه هایی برای وزارت بهداشت وقت و مرکز سازمان سنجش ارسال شد که موفق به اخذ ۷ سهمیه پزشکی نیز شدیم.

عمرانی خاطر نشان کرد: در این طرح علاوه بر شهرستان سمیرم ، شهرستان های نائین و فریدون شهر از این طرح برخوردار شدند که در این طرح جذب داوطلبان مرد ترجیحا مورد نظر قرار گرفته بود.

وی با اشاره به جذب سهمیه پزشکی سال ۹۲ تصریح کرد: با توجه به تغییر وزیر، نامه به معاون وی ارسال شده بود که دکتر شیرانی نیز جهت دریافت قول مساعد پیگیری هایی انجام داده و نظر مساعدی را دریافت کرده بود ولی در هنگام توزیع دفترچه ها کد مربوطه وجود نداشت.

نماینده سمیرم بیان کرد: برای پیگیری این موضوع شخصا با وزیر وقت آقای طریقی منفرد دیدار و امضا ایشان جهت موافقت شورای انقلاب فرهنگی را دریافت کردم.

وی گفت: با توجه به کمبود زمان حضورا پیگیر شده و با توجه به موافقت وزیر پیشنهادی بدنبال موافقت سازمان سنجش بودم که در پایان با جواب منفی سازمان روبرو شدم.

عمرانی گفت: با دریافت دستور دوباره مشروط دکتر خدایی این مبحث به شورای معین رفت که منطقه سه بودن این شهرستان پاسخ دریافتی بود و مبنی بر این شد که داوطلبان با استفاده از این سهمیه خواهند توانست در رشته های درخواستی به تحصیل بپردازند.

وی گفت: طرحی برای افزایش ۱۰ درصدی قبولی دانشگاه علوم پزشکی تصویب شد که با توجه به اینکه جز استان اصفهان بودیم شامل شهرستان سمیرم نمی شد و متعلق به استان های محروم بود.

نماینده مردم شهرستان سمیرم گفت: این طرح به طرح شهرستانی تبدیل شد که از سال آینده با افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی مختص شهرستان های محروم راه یابی به این دانشگاه ها برای داوطلبان تسهیل خواهد شده و امیدواریم داوطلبان سمیرمی بتوانند از آن استفاده کنند.

Go to TOP