رئیس حوزه علمیه سمیرم خبر داد؛

پذیرش طلبه در حوزه علمیه امام صادق (ع) سمیرم

رئیس حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم گفت: همزمان با دیگر حوزه علمیه ها، حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم برای سال تحصیلی جدید طلبه می پذیرد.

حجت اسلام اکبر سعادت امروز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، اظهار کرد: پذیرش طلبه در حوزه علمیه شهرستان سمیرم از ۱۰ اسفند ماه  آغاز شداست.

وی گفت: امیدواریم با حضور و استقبال خوب علاقمندان و خانواده ها روبر شویم تا بتوانیم گامی در بهبود وضعیت فرهنگی و مذهبی شهرستان برداریم.

سعادت تصریح کرد از دوشنبه، دهم اسفندماه ثبت نام برای علاقمندان به تحصیل در حوزه علمیه آغاز شده و تا پایان خرداد ماه سال آینده ثبت نام ادامه دارد.

*نبود روحانی بومی زنگ خطر شهرستان است

وی افزود: حوزه علمیه یکی از قطب های مهم فرهنگی و مذهبی هر شهری بوده که برای پویایی آن شهر می بایست به این سنگر مستحکم اسلام توجه ویژه داشت.

رئیس حوزه علمیه سمیرم تصریح کرد: حضور روحانی بومی در مساجد، مدارس و محله های مختلف شهرستان سمیرم می تواند بسیاری از مشکلات جامعه کنونی را حل کند که تحقق این امر و رهایی از مشکلات فرهنگی نیازمند توجه خانواده ها در جهت تشویق فرزندانشان برای تحصیل در حوزه است.

وی گفت: نبود روحانی بومی در بسیاری از مراسمات فرهنگی و مذهبی و همچنین در مناسبت های مختلف مانند ماه محرم، صفر و رمضان زنگ خطر را در شهرستان سمیرم به صدا در آورده که حوزه علمیه امام صادق (ع) سمیرم با تعامل و همکاری مسئولان و خانواده ها می تواند گامی بلند در جهت حل این مشکل بردارد.

سعادت افزود: هم اکنون پایه یکم تا ششم در حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم فعال و دارای کیفیتی بالاست  که گواه این ادعا کسب مقامات استانی این حوزه است.

وی افزود: اساتید و مسئولان حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم در جهت جذب حداکثری طلبه از شهرستان سمیرم برای حل مشکل کاهش طلبه بومی در حال اجرای برنامه هایی در مدارس، مساجد و مراسمات مختلف است.

رئیس حوزه علمیه سمیرم افزود: علاقمندان به ثبت نام می توانند از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ با مراجعه به حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرستان سمیرم یا تماس تلفنی با شماره ۵۳۶۶۲۵۹۰ – ۵۳۶۶۵۰۲۹ یا آقای قربانی با شماره تماس ۰۹۱۳۵۵۵۷۲۱۰جهت کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

Go to TOP