نامزد اصلح من کسی است که :

یکی از مخاطبان سمنا مطلبی پیرامون ۱۴ ویژگی نامزد اصلح، برای سمنا ارسال کرده است.

به گزارش گروه شهروندی پایگاه خبری سمنا؛ شخصی با عنوان شهروند مطلبی پیرامون نامزد اصلح از دید خود برای سمنا در ۱۴ ویژگی ارسال کرده است که در زیر مشاهده می کنید.

 

نامزد اصلح من کسی است که :

۱-اول از مصلحت شهر حرف بزند و سپس به افراد برسد.

۲- مرا با برنج و روغن و تراول و چادر عشایری و ….. فریب ندهد، چرا که در واقع به انسانیت من توهین کرده است.

۳-اجازه ندهد مشتی ارازل و اوباش به عنوان سیاهی لشکر اطرافش قرار بگیرند؛ چرا که مردم افراد را با همنشینانشان قضاوت میکنند.

۴-به مردم حق انتخاب بدهد. خانه گردی نکند. مزاحم مردم نشود. مدام تلفن مردم را اشغال نکند. چرا که مردم دیگر این چیزها را میفهمند و میشنویم که اعتراض دارند که دوباره فلانی اومد و اصرار داره براش جلسه بزاریم.

۵-قانون شکن نباشد؛ زیرا قانون شکن نمی تواند مجری قانون و قانون گذار باشد.

۶-تا چشمش به تحصیلکردگان بیکار یک خانواده افتاد وعده استخدام ندهد؛ زیرا این سوءاستفاده از مردم و نوعی باج دهی محسوب می شود.

۷- برای تبلیغاتش زیاد ریخت و پاش و ظاهرسازی نکند. مجری سبک زندگی اسلامی و مدیریت جهادی و اقتصادی باشد؛ زیرا کسی که هوای جیب خود را ندارد، هوای اموال عمومی و بیت المال را هم نخواهد داشت.

۸- ساکن شهرم یا روستاهایش باشد و مشکلات زندگی مردم را لمس کرده باشد.

۹- عقایدش سالم ، واقعی و خداپسندانه باشد نه مردم پسندانه و پر زرق و برق.

۱۰- به مقدساتم احترام بگذارد نه اینکه کتاب آسمانیم را دستاویز کسب رای خود قرار بدهد.

۱۱- به دنبال کنار زدن رقیب خود نباشد .آنهم با امیدها و وعده های واهی از قبیل: برو کنار فلان پست را به تو خواهم دادو …..

۱۲- در جلساتی که با مردم میگذارد با شنیدن مشکلات آنها اشک نریزد، احساساتی شدن نشان دهنده احساسی برخورد کردن با مشکلات شهرستان است.

۱۳-شائبۀ پست و مقام نداشته باشد و هدفش فقط خدمت رسانی و دلسوزی برای شهر باشد.

۱۴- خودش و فرزندانش در مدارس شهرم تحصیل کرده باشد ومحدودیت امکانات فرهنگی، آموزشی، بهداشتی ، تفریحی شهرم را به خوبی درک کرده باشد.اگر کسی را سراغ دارید که ویژگیهای ذکر شده را دارد مدیون هستید که اطرافیانتان را آگاه نکنید.

 1. جهانگیر گفت:

  سلام .بدیهی است که اخلاق ، واقعیت و مسئولیت از ویژه گی های هر فرد با شخصیت و سالم بایستی باشد چه در مقام یک کارمند ساده یا نماینده مجلس یا یک فرد معمولی ساده ،ولی به طور خاص نمایندگی مجلس و کسی که خود را در حدی می بیند که می خواهد روی کرسی ملک الشعرای بهار بنشیند بایستی ویژه گی های فراتر از اینها داشته باشد زیرا مدنیت و حاکمیت قانون اساسش بر علم و عقل و آگاهی است .
  ا- نماینده بایستی به زبان انگلیسی در حد صحبت کردن ونوشتن وخواندن مسلط باشد.
  ۲-نماینده بایستی حد اقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ جلد کتاب در زمینه های جامعه شناسی و روانشناسی و حقوق و سیاست مطالعه کامل و عمقی داشته باشد.
  ۳-داری یک تخصص در زمینه علوم انسانی یا علوم دقیق (مهندسی یا علوم تجربی یا هنر و….) باشد.
  ۴- دارای حد اقل یک یا دو اثر (کتاب )مفید در زمینه های علوم نظری داشته شد.

 2. پدرام گفت:

  این فرد با این ویژگی را اگر خواستید پیدا کنید بهتر است در شهر سمیرم یک قالب بسازیم و با ریخته گری اونو بسازیم یه مغز رباط هم براش درست کنیم تا بتونه خواسته شما را بر اورده کنه .. هر چند فهمیدم همه این خصوصیات که گفتی از طرفداران دکتر و استاد تمام سلیمی هستی … بعله

 3. جهانگیر گفت:

  اگر در یک کشوری به وسعت ایران با این سابق کهن ۲۹۰ نفر انسان فرهیخته در این حد وجود نداشته باشد که مصیبت است . اگر یک یک نفر که حدود ۵۰ سال سن دارد طی سی سال آخر ۱۵۰ کتاب مطالعه نکرده باشد و خود را برای احراز نمایندگی مجلس آماده نکند صلاحیت نمایندگی مجلس را ندارد . یعنی سالانه ۵ جلد کتاب.بدیهی است اگر این مطالعه را عمیق و درست انجام داده باشد خلق یک اثر کار سختی نیست .

 4. پدرام گفت:

  حالا جهانگیر خان بفرما اگر کسی اینقدر که میفرمایید کتاب خوانده باشد به چه شکل شرایط احراز نمایندگی را پیدا میکند .. اخه عزیزم خواندن کتاب و مطالعه یکی از شرایط یک فرد رو شنفکر است .. جربزه .. شجاعت .. مدیریت .. صداقت .. امانتداری .. روشنفکری … سیاس بودن … تقوی .. درد کشیده بودن .. و………… از ملزومات اولیه یک کاندیدا هست .. این طور نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. جهانگیر گفت:

  بدیهی است که یک نماینده بایستی شخصیت سالم و خصوصیات اخلاقی خوب داشته باشد در دنیای امروز کسی کی دارای تقو ا و صداقت وامانت داری نباشد و آشکار شود یا بایستی از نظر روانی درمان شود یا مجازات شود . حرف شما درست است و قبلا” نیز گفته ام از جمله عقل گرائی ، علم گرائی و انسان گرائی و غیره .در واقع انسان با شخصیت سالم که عنوان کردم دارای یکصد ویژگی از نظر روانی است . ولی از انجائیکه شرایط احراز نمایندگی مجلس را فراتر از اینها دانسته ام . چهار ویژگی فوق را از نظر خودم لازم دانستم . که ممکن است شما با آن موافق نباشید . البته نماینده مجلس یک فرد طراح است ومدیر نیست نظریه ها و رای او برای طرح ها در قانون گذاری است که درصد بالائی از مسوولیت اوست که بایستی اطلاعات لازم در زمینه سیاست ، اقتصاد ، حقوق و جامعه شناسی و روانشناسی را داشته باشد .
  موفق باشید . با سپاس

 6. مسعود گفت:

  بابا نگرد
  من که گشتم نبود نگرد که نیست

 7. رامین گفت:

  امروز سمیرم باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنه مشخصات یک نماینده خوبی که میگین هم مال دوره اول انتخابات بود نه حالا . مواظب باشین دوباره اشتباه نکنیم تا یکبار دیگه سمیرم مان محروم بشه و حاشیه اش آباد ……..

Go to TOP