صدور مجوز صادرات مرغ به روسیه از ۲۵ بهمن

مدیرعامل یک شرکت تولیدی از صدور مجوز صادرات مرغ به کشور روسیه از ۲۵ بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: حاشیه سود واحدهای زیرپله‌ای تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی در کشور ۳۰ درصد است.

به گزارش تیم رصد سمنا به نقل از تسنیم، سیدپیمان توسلی در نشست خبری با اشاره به صادرات فرآوده‌های گوشتی به عراق اظهار کرد:‌ روسیه بازار خوبی است و در این زمینه مذاکراتی با طرف‌های روسی انجام شده است. این موضوع پس از امضای پروتکل‌های مربوطه بین مقامات دو کشور، بازدید روس‌ها از کشتارگاه‌ها و تفاهم عملیاتی می‌شود.

وی با بیان این‌که درخواست بررسی صادرات به روسیه را به مسئولان دولتی ارائه کرده‌ایم، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود پس از بازدید کارشناسان روسی از کشتارگاه‌ها مجوز صادرات مرغ ۲۵ بهمن‌ماه امسال صادر شود.

وی همچنین با اشاره به این‌که شرکت پروئین گستر سینا علاوه بر پرورش و تولید مرغ، فرآورده‌های گوشتی از جمله سوسیس، کالباس، ناگت و… تولید می‌کند، بیان کرد: با توجه به تاکیدات رئیس بنیاد مستضعفان اصل اول برای تولیدات این شرکت کیفیت بوده و سوددهی به هیچ عنوان مورد توجه نیست.

وی با بیان این‌که رسالت بنیاد تولید با حداکثر کیفیت و حداقل سود است، گفت: حاشیه سود ما در بخش فرآورده‌های گوشتی ۲ درصد است این در حالی است که واحدهای زیرپله‌ای ۳۰ درصد حاشیه سود دارند چراکه از مواد اولیه بی کیفیت استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت پروئین گستر سینا ظرفیت این واحد تولیدی را سالانه ۱۰ هزار تن فرآورده‌های گوشتی اعلام کرد و گفت سالانه ۳۵۰ هزار تن فرآورده گوشتی در کشور تولید می شود که سهم ما حدود ۲ درصد است.

Go to TOP