امامزادگان پنج تن شهرستان سمیرم

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در بقاع متبرکه سمیرم

سمنا – رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم گفت: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی سوگواره بصیرت عاشورایی در ۹ بقعه امامزاده شهرستان سمیرم برگزار می‌شود.

سمنا – رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم گفت: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی سوگواره بصیرت عاشورایی در ۹ بقعه امامزاده شهرستان سمیرم برگزار می‌شود.

به گزارش سمنا ، علی مبشری امروز  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمیرم با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم از اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متنوع در این ماه خبر داد و اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم در جهت شناساندن مکتب سرخ عاشورا و عمق بخشیدن به باورهای اقشار مختلف جامعه در خصوص اهداف والای نهضت حسینی و جهت‌دهی به مراسم عزاداری برنامه‌های ویژه فرهنگی در بقاع متبرکه شهرستان اجرا می‌کند.

وی افزود: در همین راستا طرح سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف گسترش و تعمیق بصیرت در جامعه و نیز به منظور اجرای هرچه بهتر نیات واقفان خیراندیش برای سومین سال پیاپی در ۹ بقعه امامزاده شهرستان سمیرم برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سمیرم بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و روشنگری نسبت به خرافات و انحرافات و نیز تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی را از جمله اهداف اجرای این طرح دانست و ادامه داد: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی ویژه ماه‌های محرم و صفر در امامزاده سلطان ابراهیم(ع) سمیرم، بی‌بی نازبانو شهر حنا، بی‌بی گل خاتون شهر کمه، معصومه خاتون شهر ونک، سیدمحمدخفر، سید محمد کیفته، سیداحمد آب ملخ، امامزاده زیدبن علی(ع) و امامزاده پنج تن سمیرم اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح عزاداری و سخنرانی، حرکت هیئت‌های مذهبی به سمت امامزادگان، برپایی نمایشگاه‌ها و خیمه‌های معرفت و قرائت زیارت عاشورا برگزار می‌شود.

Go to TOP