امام جمعه سمیرم:

روحیه استکبار ستیزی ملت ایران زمینه ساز پیروزی های بزرگ است

امام جمعه سمیرم گفت: روحیه ی استکبار ستیزی ملت ایران همواره زمینه ساز پیروزی های بزرگی بوده و همواره دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی را با شکست و ناکامی مواجه کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین رجایی پور به مناسبت سی و هفتیمن سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: اگر تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی را ورق بزنیم بوضوح درخواهیم یافت که این تاریخ پرفراز و نشیب،صفحات درخشانی از حماسه آفرینی ها و ایثارگری ها دارد که هریک از آنها از مصادیق بارز مبارزه این ملت بزرگ با استبداد و استعمار منفی است.

وی با اشاره به وضعیت ملت ایران در دوران ستم شاهی افزود: نارضایتی اکثر اقشار مردم از حکومت پهلوی در حوزه های مختلف: اقتصادی، معیشتی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی موجب قیام ملت ایران بر علیه این حکومت  شد.

حجت الاسلام رجایی پور تصریح کرد: روحیه ی استکبار ستیزی ملت ایران همواره زمینه ساز پیروزی های بزرگی بوده و همواره دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی را با شکست و ناکامی مواجه کرده است بطوریکه امروز نیز فرزندان ملت با همین روحیه در عرصه های مختلف افتخارآفرینی کرده و قدرت های بزرگ جهانی را وادار به تمکین در مقابل حقوق ملت بزرگ ایران نموده اند.

امام جمعه سمیرم همچنین وحدت و انسجام بین مذاهب بزرگ اسلامی( شیعه و سنی) را از جمله رموز موفقیت و تداوم انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف برشمرد و گفت: مادامیکه اتحاد و همبستگی بین مسلمانان برقرار باشد دشمنان نخواهند توانست به مقاصد شوم و پلید خود دست یافته و کاری از پیش برند.

حجت الاسلام رجایی پور وحدت کلمه، همدلی مردم، آزادی و آزادی خواهی ملت را نیز از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: اگر این انقلاب به قله مرتفع نزدیک شده و آسیبی ندیده است به خاطر حفط و تداوم این اصل از جانب ملت و رهبری است.

وی اضافه کرد: تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد نظام همواره در امنیت است و هیچ دشمنی قادر نیست که این نظام را به مراحل قبل ازانقلاب برگرداند.

حجت الاسلام رجایی پور با تاکید بر استفاده از ظرفیت های دهه فجر برای تبیین دستاوردهای انقلاب گفت: دهه فجر بهترین فرصت برای شناخت نقاط مثبت و تقویت حفظ ارزش ها و نیز ترمیم ضعف ها و دوری از خطا است.

وی ادامه داد: همچنان که مردم انقلاب با حضور در همه صحنه های انقلاب در طول تاریخ ثابت کردند که پشتیبان نظام و انقلاب هستند مسئولان نیز نسبت به مشکلات ملت بی تفاوت نباشند و به شعار و آمارهای پوچ و کذب تکیه نکنند.

امام جمعه سمیرم با تاکید بر انجام فعالیت های فرهنگی و دینی در راستای حفظ ارزش های اسلامی اذعان کرد: مردم ولی نعمت ما و صاحبان اصلی انقلاب هستند و مسئولان وظیفه دارند برای رفع مشکلات مردم بویژه جوانان از قبیل بیکاری، فراهم نمودن تسهیلات اشتغال، و تحصیلات عالیه و نیز تسهیل در امر ازدواج را فراهم کنند.

Go to TOP