رئیس آموزش و پرورش سمیرم:

عصر نو شکل سواد را تغییر داده است

رئیس آموزش و پرورش سمیرم گفت: در عصر نو با تغییر رفتاری و اجتماعی شکل سواد تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سمنا از سمیرم، سید ضیاء موسوی عصر امروز در همایش عصر نو سواد نو در جمع فرهنگیان شهرستان سمیرم گفت: فرهنگیان پیش قراول ها و پیش قدم های تعلیم و تعالی می باشند و باید در این راه بخوبی وظایفمان را انجام دهیم.

وی تصریح کرد: در عصر نو با توجه به تغییر رفتاری و اجتماعی سطح و شکل سواد تغییر کرده و اینکه بدانیم منبع کسب سواد و مهادت کجاست بسیار مهم است.

موسوی خاطرنشان کرد: فراگیری فن سواد آموزی موجب اعتلا رفتارهای اجتماعی و اعتلا تمام جامعه خواهد شد که در این راستا می بایست با فراگیری مطالب عمیق بخوبی ایفا نقش کنیم.

معاون آموزشی آموزش پرورش سمیرم سواد را در دو دسته سیاه و سفید معرفی کرد و گفت: سواد سیاه همان سواد خواندن و نوشتن بوده و سواد سفید عشق و امید به زندگی همراه با تفکر و احترام به دیگران است.

خیبر نادری با اشاره به همایش سال گذشته با عنوان معلم یاور، دانش آموز باور گفت: همایش امسال با عنوان عصر نو، سواد نو نامگذاری شده و باید بدانیم خواندن و نوشتن تنها بخشی از سواد بوده و چه بسا افرادی با مدارک عالیه که در عصر امروز بی سواد می باشند.

وی با سوادی را به معنای توانایی تاثیر مثبت بر جامعه و حل مشکلات خود دانست و گفت: امسال شاهد حضور ۷۵ مقاله بودیم که از این تعداد ۸ مقاله به عنوان برگزیده معرفی شدند.

Go to TOP