مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم عنوان کرد:

آمادگی رای اولی ها در انتخابات اسفند ۹۴

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سمیرم گفت: رای اولی های سمیرم با حضور در صحنه های مختلف همچون انتخابات شورای مدارس آماده حضور فعال در انتخابات اسفند ۹۴ می باشند.

سید ضیاء موسوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سمنا اظهار کرد: انتخابات یک رکن اساسی مردم سالاری دینی و مظهر تجلی و ظهور اراده مردم و گزینش بهتر و اصلحترین هاست.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران برآمده از اراده انقلابی و اسلامی مردم ایران بعد از یک دوره طولانی حکومت ستم شاهی است که بر مبنای چهار چوب جمهوریت  با اتکا به آراء مردم و با محتوای اسلامی متکی به قرآن و آموزه های دینی بنا شده است.

موسوی ادامه داد: اهمیت انتخابات با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری علاوه برتایید کننده امنیت، خنثی کننده تهدیدات دشمنان و نا امید ساختن آنان در همه عرصه های است.
مدیر آموزش و پرورش سمیرم گفت: شرکت در انتخابات و مشارکت در تعیین سرنوشت سیاسی کشور وظیفه همه کسانی است که شرایط رای دادن بر اساس ضوابط قانون اساسی را دارند

و در این بین گروهی هستند که برای اولین بار بر اساس اصول انتخاباتی کشور حق شرکت در انتخابات را پیدا می کنند که به رای اولی ها معروفند.

وی با اشاره به اینکه عمده  این رای اولی ها در حوزه تعلیم و تربیت هستند گفت: این رای اولی ها در واقع دانش آموزانی هستند که در نظام تعلیم و تربیت با شرکت در انتخابات شوراهای دانش آموزی ، انجمن اولیا و مربیان ، تشکیلات سازمان های دانش آموزی ، هلال احمر و بخش های متنوعی که به نوعی بستر مشارکت جویی را در مسائل آموزشی و فرهنگی را تجربه کرده اند.

موسوی افزود: در واقع شوارهای دانش آموزی  بستر تعلیم و تربیت اجتماعی دانش آموزان است و امروز رای اولی ها ما با توجه به آن تجربه گران بها در انتخابات حساس و سرنوشت ساز اسفند ۹۴ مشارکت گسترده ای خواهند داشت.

وی گفت: آنچه وظیفه جامعه آموزش و پرورش و فرهنگیان است تشویق همه آهاد جامعه به مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو است و امید است با درایت و برنامه های منطقی همه عوامل اجرائی و نظارتی  و مشارکت همه دستگاه ها شاهد انتخاباتی پرشور و انتخابی اصلح برای آینده شهرستان باشیم.

Go to TOP