این بار بدور از احساس انتخاب کنیم…

اگر مردم سمیرم خواهان رفع مشکلات شهرستان خود هستند، باید در امر انتخاب دقت فراوانی اعمال نمایند و انتخاب آنها باید به دور از طایفه گری وتعصبات قبیله ای باشد و نباید فقط به وعده های کاندیداها بسنده نمایند بلکه وظیفه هر شهروند جهت انتخاب نماینده خود ابتدا در مورد هر کاندیدایی تحقیق و سپس اصلح آنها را انتخاب کند.

سمنا- سید سعید قائم مقامی/ هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می شویم شور انتخاباتی و وعده های کاندیداها بیشتر می شود اما آنچه مهم است پای بند بودن کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به وعده ها وشعارهایی است که این روزها بیان می کنند.

شاید هر یک از شهروندان برای انتخاب یک نماینده خوب شرایط و ملاک هایی را در نظر داشته باشد و طبق همان ملاک ها یک نماینده را انتخاب کند.

اما از شعار دادن تا عمل کردن به وعده های انتخاباتی نباید فاصله زیادی باشد و مردم در اثر وعده‌ها و ادعا‌های نامزدها به آنها رای می‌دهند و این که از یک کاندیدا به دیگری میل پیدا می‌کنند، براساس همین وعده‌هاست.

پس بهتر است که داوطلبان وعده هایی را ارائه کنند که در آینده نزدیک بتوانند به آن عمل کنند نه این که تنها برای جذب آرای بیشتر و ورود به مجلس دست بر وعده هایی بگذارند که به مرحله عمل نخواهد رسید.

شاید طی سال های گذشته نمایندگان زیادی وعده هایی داده اند و موفق به اجرایی کردن آنها نشده اند اما به نظر می رسد یکی از مهم ترین شرایط انتخاب یک نماینده توسط مردم بررسی عملکرد وی باشد تا مشخص شود چه مقدار از وعده های خود را به مرحله عمل رسانده است.

با نگاهی گذرا به گوشه و کنار شهرستان و نیازها و امکانات قابل توجه ونیمه یا تمام تعطیلی بعضی طرح های صنعتی و تجاری ومشکل آب کشاورزی، همچنین مشکل بیکاری در شهرستان می توان متوجه شد که مردم از نمایندگان خود انتظاراتی دارند .

این روزها یکی از مهم ترین مشکلات در شهرستان سمیرم مشکلات آب کشاورزی و افزایش بیکاری دربین جوانان است به طوری که یکی از مهمترین انتظارات مردم وجوانان از نماینده آینده مجلس رفع این مشکلات مهم است.

بیکاری معضلی است که به واسطه آن مشکلات دیگری ایجاد می شود؛ چرا که وقتی جوانی فاقد کار باشد به دنبال آن مشکلات دیگر مانند تاخیر در ازدواج واعتیاد وهزاران مشکل دیگر خود به خود ایجاد خواهند شد.

بسیاری از جوانان این شهرستان مجبور شدند برای یافتن کار به جاهایی مانند عسلویه و یزد وشهرستان های دور دیگر مهاجرت کنند.

نمایندگان مجلس می توانند در مجلس شورای اسلامی برای بهبود در فضای اقتصادی کشور تلاش کنند و این رکود راکه در همه جا سایه افکنده را از بین ببرند.

این روزها که به انتخابات نزدیک می شویم در بسیاری از شعارهای کاندیدها دیده می شود که مساله رفع مشکلات آب کشاورزی وبیکاری جوانان را بسیار مطرح می کنند اما مهم این است که چقدر این وعده ها به حقیقت نزدیک می شوند.

اگر مردم سمیرم خواهان رفع مشکلات شهرستان خود هستند، باید در امر انتخاب دقت فراوانی اعمال نمایند و انتخاب آنها باید به دور از طایفه گری وتعصبات قبیله ای باشد و نباید فقط به وعده های کاندیداها بسنده نمایند بلکه وظیفه هر شهروند جهت انتخاب نماینده خود ابتدا در مورد هر کاندیدایی تحقیق و سپس اصلح آنها را انتخاب کند.

  1. همشهری گفت:

    اگر تمام جهان به هم بریزد و دوباره جهانی تازه شکل بگیرد،مردم ما دست از محله گرایی ها برنمیدارند. آنقدر افکارشان نادرست است که در گوشه و کنار میشنویم: فلان دوره از این محل نماینده فرستادیم این دوره از فلا ن محل باید بفرستیم.شهری که کاندیدای انتخاباتش با خانه گردی میخواهد تبلیغ کند و رأی جمع کند هیچوقت پیشرفت نخواهد کرد و طبیعی است که چنین نماینده ای وقتی هم وارد مجلس شد به فکر منافع خود است. مگر میشود اینهمه کار شخصی برای مردم انجام داد؟؟؟؟؟!!!!!شهرما وقتی پیشرفت میکند که مردمش عاقلانه ، با اتحاد ،بی غرض و بدون فکر کردن به منافع شخصی نماینده ای اصلح به مجلس بفرستند.

  2. حمید گفت:

    سلام

    تازمانیکه ام الفسادی به نام ح ب ج درصحنه هست هیچ کس نمی تواند آگاهانه تصمیم بگیرد

Go to TOP